counter for blogspot
Kedi Maması Çekmeköy

 • DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
Kedi Maması Çekmeköy

Kedi Maması Çekmeköy

Yurt dışındaki firmalar ürettikleri mamaların yaygınlaşması ve isminin duyulması için sadece kendi ülkesinde satış ürünleri hazırlamaz. Genel itibari ile kullanıcı sayısı çok olan ülkelerde de firmalarını kurarak ürettikleri ürünlerin satışını kolaylaştıracaklardır. Bu tür firmalar Türkiye üzerinde de ürün satışlarını sağlamak için belli il ve ilçelere kurulmuşlardır. Çekmeköy’de bu tür firmaların kurulduğu bölgelerden bir yerdir.   […]

Yurt dışındaki firmalar ürettikleri mamaların yaygınlaşması ve isminin duyulması için sadece kendi ülkesinde satış ürünleri hazırlamaz. Genel itibari ile kullanıcı sayısı çok olan ülkelerde de firmalarını kurarak ürettikleri ürünlerin satışını kolaylaştıracaklardır. Bu tür firmalar Türkiye üzerinde de ürün satışlarını sağlamak için belli il ve ilçelere kurulmuşlardır. Çekmeköy’de bu tür firmaların kurulduğu bölgelerden bir yerdir.

 

Çekmeköy Hakkında;

 

Yoğun nüfus potansiyeli ile üretimin ve tüketimin fazla olduğu İstanbul’un önemli semtlerinden biridir. Planlı ve kontrollü yerleşim şekli ile tercih edilen ilçe haline gelmiştir. Ticaret işlerinin yoğun olarak yapıldığı, alım satımların en gelişmiş İstanbul semtlerinden biridir. Düzenli olarak her hafta insanları bilinçlendirme etkinlikleri düzenlenmektedir. Bu etkinliklerine semt dışından gelen öğreticiler ile seminerler ve sempozyumlar düzenlenmektedir.

 

Yerli turistlerin genel olarak iş için konakladığı ilçelerden biridir. Bu yüzden çok fazla sayıda konaklama tesisleri mevcuttur. Mimar Sinan gibi ünlü mimarların eserlerinin mevcut olduğu bir bölge olması itibariyle ülke dışı turistlerin tarihi değerler çekiciliğini yakalaması gelmelerine sebep olmaktadır. Dışarıdan gelen kişiler genel itibari ile iş, ticaret, konaklama,, tatil amaçlı gelmektedirler.

 

Çekmeköy semtinde planlı bir yerleşim olduğu için bina içlerinde ve bahçelerinde rahatlıkla evcil hayvan besleyen konut sakinleri görülecektir. Herhangi bir trafik akışına kapılma gibi riskleri olmadığı için evcil hayvanların ve sokak hayvanlarının rahatlıkla barınacağı bir bölge haline gelmiştir.

 

Çekmeköy Hayvan Barınakları ;

 

Sokak hayvanlarının sahiplenildiği böylece dış çevre sağlığının da korunması görevini üstlenmiş barınakları mevcuttur. Bu barınaklarda her türden hayvana sahip olmak mümkündür. Evcil hayvan sahibi olmak isteyen kişilerin bu barınakları ziyaret etmesi tavsiye edilir.

Örneğin; kedi barınaklarının yoğun olduğu bölgesi semtin doğu kısmında kalan Ömerli kedi barınakları vardır ve Çekmeköy Belediyesine aittir. Kedi sahibi olmak isteyenler için bir takım kedi bakımı ile ilgili bilgiler verilmesi sağlıklı olacaktır.

 

Kedi Bakımı İle İlgili Bilinmesi Gerekenler;

 

 • Günlük su ihtiyaçlarını karşılamak için sürekli olarak kaplarındaki suları değiştirip taze kalmasını sağlamak.

 

 • Günlük aktifliğini arttırmak ve canlılık kazandırmak için kendi yaşadıkları doğal ortama çıkarıp yürüyüş ve koşu yaptırılmalıdır.

 

 • Tüketilen günlük besin ihtiyacı dışına çıkılmamasına özen gösterilmelidir.Aksi taktirde kilo alımları ve obeziteye neden olabilir.

 

 • Tüylerinin sürekli olarak taranması gerekir , tüy yumaklarının oluşmasını engellerken birikmiş tüylerin yutulmasının önüne geçilir.

 

 • Protein değeri yüksek besinlerin tüketimi sağlanmalıdır. Örneğin;et ve et ürünleri, beyaz ürünler, et suyu, yumurta vb. besinler.

 

 • Doğal gıdalar dışında ek gıda takviyesi yapmak isteyenler için, seçilecek mama kedilerin hassasiyetine göre değişmelidir. Her kedi her mama türünü tüketemez. Bunun için bir gıda testi yaptırılması uygun olacaktır.

 

 • Yavru kediler için kemik gelişimi ve metabolizma gücü için kalsiyum ağırlıklı sıvı gıdaların tükettirilmesi gerekir.

 

 • Yapay gıdaların kedilere verilmesi onların kendi doğalarına asimile olmasına sebep olur.

 

 

 

            Kedi Maması Çekmeköy barınakları için tercih edilen besindir. Barınaklar özellikle kuru ve yaş mamaları tahsis etmek için evcil hayvan sahibi olmak isteyenlerden yanlarında gelirken gönüllü olarak yanlarında getirmeleri istenen ürünler arasındadır. Barınaklara gelen her bir kişi getirdiği mama ve besin içerikleri ile canlıların beslenmesine katkı sağlamış olacaklardır.

 

Çekmeköy Belediyesi sokak hayvanları için, özellikle dışarıda kalan kediler için bu barınakların ihtiyaçlarını karşılayan belirli oranda yardımını yapmaktadır. Yardımlardan en önemlisi, evcil hayvan sahibi olmak isteyen kişilere canlıların doğasına yönelik bilgilendirme etkinlikleri yapılmaktadır. Böylelikle kedilerin gelişim ve büyüme evrelerini rahatlıkla atlatması sağlanırken , evcil hayvan sahiplerini de rahat günler beklemektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Boğa
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
Bir taraftan olayların sizi zorladığını düşünebilirsiniz ve yoğun duygular hissedebilirsiniz. Ancak isteklerinizin yaratacağı heyecana kendinizi bırakabilirsiniz. Sabırlı ve sakin davranmayı başaranlar için keyifli bir gün. Dikkatinizi kendinize odaklayabilir ve geleceğe yönelik projelerinizi gerçekleştirmek için harekete geçebilirsiniz. Çeşitli seyahatler yapabilir, kendinizi yenilemek için gayret gösterebilirsiniz. Hareket halinde olanlar arkadaş olabilecekleri zeki ve donanımlı kişiler ile karşılaşabilirler.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Heyecanlı ve duygusal olacağınız bir gün. Farklı kültür ve felsefeye sahip olan kişilerle birlikte olabilirsiniz. Olaylara ve insanlara bakış açınız değişiyor. Ancak detaylara fazla takılı kalmayın ve ayrıntıların dağıtıcı etkisinden uzaklaşıp dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklayın. Yeni atılımlarda bulunmak için kuvvetli arzular duyabilirsiniz. Daha önce yapmış olduğunuz yatırımları gözden geçirecek ve dikkatinizi kendinizin dışında gelişen olaylara yönelteceksiniz. Seyahatler ve çevre gezileri keyfinizi yerine getirecek. Bazı olaylar karşısında alıngan bir tavır içine girebilirsiniz. Fakat kendinizi duygulara kaptırmayacaksınız.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün önemsediğiniz kişiler ile görüşebilir ve ciddi konular ile ilgilenebilirsiniz. Üzerinizde hissettiğiniz halsizlik ve isteksizlik gün içinde dağılacak ve dikkatinizi önem verdiğiniz konulara odaklayacaksınız. Üstelik yaşlı kişiler, patron ve otoriteyi temsil eden kişilerin sizi desteklediğini anlayacaksınız. Böylece sabırsızlığınız azalacak ve yakınlarınıza karşı anlayışlı davranacaksınız. Yapmanız gereken işler ve daha önce almış olduğunuz sorumluluklar yüzünden gerilim hissedebilirsiniz. Fakat bugün sabırlı ve disiplinli davranacaksınız.
BAŞAK BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Kendi üzerinizde oluşturduğunuz disiplin çevrenizi etkileyecek. Özellikle büyükleriniz sizi takdir edecek. Bu arada kafanızın karışıklığı yüzünden sağlığınız kolay etkilenebilir. Fakat iyimser ve yapıcı bir tavır içinde olduğunuz için sağlık sorunları ile kolay başa çıkabilirsiniz. Sadece dikkatinizi odaklamanız biraz zor olabilir. Bu nedenle dikkat gerektiren işleri sonraya erteleyin ve sevdiğiniz konular ile ilgilenin. Eğlenceli ortamlar ve açık havada dolaşmak keyfinizi yerine getirecek.
TERAZİ BURCU YORUMU
Hareketli bir gün geçirecek ve keşif gezileri yapacaksınız. Özellikle yatırıma yönelik yaptığınız araştırmalar ve çalışmalarınızı bugün gözden geçirebilirsiniz. Yenilikler ve her türlü zenginlikler dikkatinizi çekecek. Özellikle burcun birinci ve ikinci on günlük devresinde doğmuş olanların bütün dikkati yatırıma yönelik olabilir. Aynı zamanda kendinizi yenilemek, evlenmek, çocuk sahibi olmak için güçlü arzular duyacaksınız. Fakat saygı duyduğunuz kişilere karşı daha dikkatli davranın. Detaylar dikkatinizi dağıtabilir.
AKREP BURCU YORUMU
Bugün kendinizle meşgul olacaksınız. İsteklerinizin arttığı bir dönem ve parasal sorunlarınız olabilir. Daha doğrusu parasal ihtiyaçlarınız artmış olabilir. Harcama yaparken bütçenizi fazla aşmamaya özen gösterin. Bu arada arkadaşlarınızdan veya yakınlarınızdan borç alabilir veya yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Fakat hırslı bir tavır içinde bulunmayın. Özellikle sevdiklerinize karşı biraz anlayışlı davranmanız gerekiyor. Arkadaşlarınız ile daha fazla vakit geçirdiğiniz için sevdiğiniz içerleyebilir.
YAY BURCU YORUMU
Bugün alacağınız haberler sizi heyecanlandıracak ve önem verdiğiniz konular ile ilgileneceksiniz. Disiplinli ve ciddi tavırlarınız ile büyüklerinizi etkileyebilirsiniz. Özellikle burcun son on günlük devresinde doğmuş olanlar, hiçbir zaman olmadıkları kadar sabırlı ve dirayetli olacaklar. Uzun zamandır görmediğiniz büyükleriniz ile ilgilenebilir, onların ziyaretine gidebilirsiniz. Katılacağınız davetlerde önemsediğiniz dostlarınızla karşılaşabilir ve ilişkilerinizi pekiştirebilirsiniz. Bugün hareketli ve verimli bir gün geçireceksiniz.
OĞLAK BURCU YORUMU
Değiştirmek istediğiniz alışkanlıklarınızın sizi zorladığını düşünebilir ve yeni yöntemler geliştirebilirsiniz. Veya bunlar hakkında araştırmalar yapabilirsiniz. Daha önce sizde korku uyandıran konular artık aynı etkiyi yaratmayacak ve önemini kaybedecek. Bunun yerine daha başka şeyler önem kazanıyor. Bu arada hanım arkadaş ve yakınlarınız ile aranızdaki ilişkileri zorlamasanız iyi olacak. Duygular yerine aklınız ile hareket ederseniz, sorunlar ile başa çıkabilirsiniz. Aslında çözümleyici ve dikkatli bir tutum içinde bulunacaksınız ve arkadaşlarınız sizi destekleyecek.
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
 • YENİ
 • YORUM
Etiketler
en iyi kedi mamaları etli kedi maması Foxy Tavuklu Yetişkin Kedi Maması Foxy Tavuklu Yetişkin Kedi Maması alınır mı Foxy Tavuklu Yetişkin Kedi Maması fiyat bilgisi Foxy Tavuklu Yetişkin Kedi Maması iyi midir Foxy Tavuklu Yetişkin Kedi Maması nasıldır Golosi kedi maması Goody Kedi Maması Goody Yavru Kuru Kedi Maması Goody Yavru Kuru Kedi Maması alınır mı Goody Yavru Kuru Kedi Maması fiyat bilgisi Goody Yavru Kuru Kedi Maması iyi midir Goody Yavru Kuru Kedi Maması nasıldır Hills Chunks İn Gravy Kitten Hindi Etli Yavru Kedi Konserve Maması Hills Chunks İn Gravy Kitten Hindi Etli Yavru Kedi Konserve Maması alınır mı Hills Chunks İn Gravy Kitten Hindi Etli Yavru Kedi Konserve Maması fiyat bilgisi Hills Chunks İn Gravy Kitten Hindi Etli Yavru Kedi Konserve Maması iyi midir Hills Chunks İn Gravy Kitten Hindi Etli Yavru Kedi Konserve Maması nasıldır Hills Tunder Chunks İn Gravy Okyanus Balıklı Kedi Konserve Maması Hills Tunder Chunks İn Gravy Okyanus Balıklı Kedi Konserve Maması alınır mı Hills Tunder Chunks İn Gravy Okyanus Balıklı Kedi Konserve Maması fiyat bilgisi Hills Tunder Chunks İn Gravy Okyanus Balıklı Kedi Konserve Maması iyi midir Hills Tunder Chunks İn Gravy Okyanus Balıklı Kedi Konserve Maması nasıldır Hills Yetişkin Somonlu Kedi Konservesi Hills Yetişkin Somonlu Kedi Konservesi alınır mı Hills Yetişkin Somonlu Kedi Konservesi fiyat bilgisi Hills Yetişkin Somonlu Kedi Konservesi iyi midir Hills Yetişkin Somonlu Kedi Konservesi nasıldır Kaliteli Kedi Maması kedi bakımı kedi beslenme kedi konserveleri kedi konservesi kedi mama fiyatları kedi mamaları kedi maması kedi maması fiyatları kedi maması kalitesi kedi sağlığı kısırlaştırılmış kedi maması Matisse kedi mama fiyatları Matisse kedi maması Matisse kedi maması fiyatları sağlıklı kedi mamaları
Tüm Hakları Saklıdır 2016