counter for blogspot
Kedi Maması Çankırı

 • DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
Kedi Maması Çankırı

Kedi Maması Çankırı

Kediler doğumlarından itibaren 1 yaşlarına kadar süt ve süt ürünlerine düşkündürler. Kedilerin beslenme şekilleri bu 1 yaş döneminde oluşur. Bu dönemde yeme alışkanlığı değiştirildiğinde ileri ki yaşlarında bu duruma kolaylıkla adapte olabilir. Ancak 1 yaşını geçen kedilerde beslenme şeklini değiştirmeye çalışmak oldukça zordur. Yavruluk döneminde kedilere her türlü yiyebileceği besin kaynağından tattırılmalı adeta kedinin damak […]

Kediler doğumlarından itibaren 1 yaşlarına kadar süt ve süt ürünlerine düşkündürler. Kedilerin beslenme şekilleri bu 1 yaş döneminde oluşur. Bu dönemde yeme alışkanlığı değiştirildiğinde ileri ki yaşlarında bu duruma kolaylıkla adapte olabilir. Ancak 1 yaşını geçen kedilerde beslenme şeklini değiştirmeye çalışmak oldukça zordur. Yavruluk döneminde kedilere her türlü yiyebileceği besin kaynağından tattırılmalı adeta kedinin damak tadı alıştırılmalıdır.

 

Kediler yavruluk döneminde önce annelerinden aldıkları süt ile beslenirler. Sonrasında yeme içme alışkanlıkları başladığında en sevdikleri yiyecekler süt, yoğurt ve peynir türü süt ürünleridir. Süt ürünleri kedilerin kemik gelişimi ve sağlığı için de oldukça uygundur. Kedilere süt ürünleri verilirken, yağ oranlarının az olmasına özen gösterilmeli ve süt verileceğinde sütün içine süt tozu katılarak yağ oranı dağıtılmalıdır. Aksi taktirde yavru kedi ishal olup güçsüz düşebilir.

 

 

Kedi Mamaları

 

İki çeşit kedi maması türü vardır. Bunlar kuru mamalar ve yaş mamalardır. Öncelikle mama alışverişi yaparken dikkat edeceğimiz hususların başında son kullanma tarihi yer alır. Alacağınız her mamanın son kullanma tarihi kontrol ediniz. Aksi taktirde bozulan mamalar kedinizin sağlığı için son derece tehlikelidir. Kedinizin sağlığı bozulabilir, hatta korkunç durumlara yol açarak ölmesine neden olabilir. Yaş mama alıyorsanız eğer konserve kapağı açıldıktan sonra kısa süre içerisinde mamayı tüketmeye özen göstermelisiniz. Konserve yiyeceklerde olduğu gibi konserve yaş kedi mamalarında da aynı durum söz konusudur. Kapağı açıldıktan sonra bozulma durumu gerçekleşmeden tüketilmesi gereklidir.

 

Alacağınız mama kuru mama sınıfından bir mama ise de yine yaş mamalar da bahsettiğimiz gibi son kullanma tarihi önemlidir. Ayrıca kuru mama seçerken kedinizin özellikleri de son derece önemlidir. Mamanın özelliklerine göre kedinizin yaşı ve kilosu, günlük beslenme durumuna göre mama miktarı ayarlamalısınız.

 

 

Mama alışverişlerinde en önemli husus kedinizin yaşı kilosudur. Kendi yaşlarına ve kilolarına en uygun mamaları genellikle kediler daha kolay tüketirler. Kendine gerekli vitaminlerin ve enerjinin bu alacağınız mamalarda bulunuyor olması gerekir. Yaşı ve kilosu baz alınmadan alınmış mamaların genellikle kediler tarafından sevilmediğini ve yenmediğini göreceğiz. Kedinizin önüne mamayı koyduğunuzda yemediğinde o mamayı yemesi için kedinizi zorlamayınız. Bir kez önüne konulan mamayı yemediğinde aynı mamayı tekrar kedinizin önüne koymayınız.

 

Sağlıksız Mama İçeriği

 

Alacağınız mamanın içeriği oldukça önemlidir. Mamaların içeriğini okuduğunuzda bir çoğunun et kaynağı net olarak belirtilmemiştir. Ev ve et türevleri içerikli mamaları kesinlikle önermiyoruz. Bunların içeriğindeki et kaynağı net değil içine et türevi adı altında neyin karıştığı kesin olarak belli değildir. Yine içeriğinde mısır, buğday, soya, arpa küspesi ve digest gibi besin maddeleri bulunduğunda bu mamaları tercih etmeyin. Bu içerikler kediler üzerinde alerji yapıcı etkiye sahiptir. Kedileriniz alerjik durumlar yaşayabilirler. İçeriğinde bu gibi maddeler bulunan mamalardan uzak durunuz.

 

Sağlıklı Mama İçeriği

 

Kaliteli kedi mamasının bazı özellikleri olmalıdır. Kaliteli kedi mamaları genel olarak kedinizin tüylerinde parlaklık sağlar. Tüy altı derisinde herhangi kabarıklık, dökülme gibi bir duruma yol açmaz sağlık kazandırır. Kaliteli kedi mamaları kolay sindirilir ve sevilerek tüketilir. İçeriğindeki vitamin ve mineraller sayesinde kedinizin ihtiyaçlarını tam olarak karşılar. Kedinizin kaslarını ve bağışıklık sistemini, kemik sistemini güçlendirir. Dolayısıyla kedinizi doyururken aynı zamanda vücut gelişimini ve hastalıklara karşı savunmasını da sağlamış oluyorsunuz. Sağlıklı mama içeriklerinde özellikle dengeli fosfor, magnezyum, ve kalsiyum oranı bulunmalıdır. Mamalarda bu oranların dengeli ayarlanmış olması gereklidir. Bu oranların yüksekliği halinde kedinizde böbrek, böbrek taşı ve idrar yolu rahatsızlıkları meydana gelecektir. Bu oranların 1,1 – 0.7 arasında olması normal olarak geçerlidir. Ancak bu oranların üzerinde ise o mamaları tercih etmeyiniz.

 

 

 

 

 

Sahipsiz Kediler

 

Ülkemizde bilinmekte olan sahipsiz hayvanlar yardımlar toplanmakta. Bir çok hayvan sever insan kendi bütçesinin yettiğince sokaklarda hayvanları beslemektedir. Hayvan barınaklarında bulunan binlerce hayvan bulunmaktadır. Kedi Maması Çankırı ilinde de bir çok ilde olduğu gibi aranan ürünler arasında bulunmaktadır. Biz hayvan severlerin sahipsiz kediler için kuru mama yaş mama farketmeksizin bulunduğu belediye ile görüşüp barınaklara yardımda bulunması insanlık görevimizdir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Boğa
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
Bir taraftan olayların sizi zorladığını düşünebilirsiniz ve yoğun duygular hissedebilirsiniz. Ancak isteklerinizin yaratacağı heyecana kendinizi bırakabilirsiniz. Sabırlı ve sakin davranmayı başaranlar için keyifli bir gün. Dikkatinizi kendinize odaklayabilir ve geleceğe yönelik projelerinizi gerçekleştirmek için harekete geçebilirsiniz. Çeşitli seyahatler yapabilir, kendinizi yenilemek için gayret gösterebilirsiniz. Hareket halinde olanlar arkadaş olabilecekleri zeki ve donanımlı kişiler ile karşılaşabilirler.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Heyecanlı ve duygusal olacağınız bir gün. Farklı kültür ve felsefeye sahip olan kişilerle birlikte olabilirsiniz. Olaylara ve insanlara bakış açınız değişiyor. Ancak detaylara fazla takılı kalmayın ve ayrıntıların dağıtıcı etkisinden uzaklaşıp dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklayın. Yeni atılımlarda bulunmak için kuvvetli arzular duyabilirsiniz. Daha önce yapmış olduğunuz yatırımları gözden geçirecek ve dikkatinizi kendinizin dışında gelişen olaylara yönelteceksiniz. Seyahatler ve çevre gezileri keyfinizi yerine getirecek. Bazı olaylar karşısında alıngan bir tavır içine girebilirsiniz. Fakat kendinizi duygulara kaptırmayacaksınız.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün önemsediğiniz kişiler ile görüşebilir ve ciddi konular ile ilgilenebilirsiniz. Üzerinizde hissettiğiniz halsizlik ve isteksizlik gün içinde dağılacak ve dikkatinizi önem verdiğiniz konulara odaklayacaksınız. Üstelik yaşlı kişiler, patron ve otoriteyi temsil eden kişilerin sizi desteklediğini anlayacaksınız. Böylece sabırsızlığınız azalacak ve yakınlarınıza karşı anlayışlı davranacaksınız. Yapmanız gereken işler ve daha önce almış olduğunuz sorumluluklar yüzünden gerilim hissedebilirsiniz. Fakat bugün sabırlı ve disiplinli davranacaksınız.
BAŞAK BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Kendi üzerinizde oluşturduğunuz disiplin çevrenizi etkileyecek. Özellikle büyükleriniz sizi takdir edecek. Bu arada kafanızın karışıklığı yüzünden sağlığınız kolay etkilenebilir. Fakat iyimser ve yapıcı bir tavır içinde olduğunuz için sağlık sorunları ile kolay başa çıkabilirsiniz. Sadece dikkatinizi odaklamanız biraz zor olabilir. Bu nedenle dikkat gerektiren işleri sonraya erteleyin ve sevdiğiniz konular ile ilgilenin. Eğlenceli ortamlar ve açık havada dolaşmak keyfinizi yerine getirecek.
TERAZİ BURCU YORUMU
Hareketli bir gün geçirecek ve keşif gezileri yapacaksınız. Özellikle yatırıma yönelik yaptığınız araştırmalar ve çalışmalarınızı bugün gözden geçirebilirsiniz. Yenilikler ve her türlü zenginlikler dikkatinizi çekecek. Özellikle burcun birinci ve ikinci on günlük devresinde doğmuş olanların bütün dikkati yatırıma yönelik olabilir. Aynı zamanda kendinizi yenilemek, evlenmek, çocuk sahibi olmak için güçlü arzular duyacaksınız. Fakat saygı duyduğunuz kişilere karşı daha dikkatli davranın. Detaylar dikkatinizi dağıtabilir.
AKREP BURCU YORUMU
Bugün kendinizle meşgul olacaksınız. İsteklerinizin arttığı bir dönem ve parasal sorunlarınız olabilir. Daha doğrusu parasal ihtiyaçlarınız artmış olabilir. Harcama yaparken bütçenizi fazla aşmamaya özen gösterin. Bu arada arkadaşlarınızdan veya yakınlarınızdan borç alabilir veya yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Fakat hırslı bir tavır içinde bulunmayın. Özellikle sevdiklerinize karşı biraz anlayışlı davranmanız gerekiyor. Arkadaşlarınız ile daha fazla vakit geçirdiğiniz için sevdiğiniz içerleyebilir.
YAY BURCU YORUMU
Bugün alacağınız haberler sizi heyecanlandıracak ve önem verdiğiniz konular ile ilgileneceksiniz. Disiplinli ve ciddi tavırlarınız ile büyüklerinizi etkileyebilirsiniz. Özellikle burcun son on günlük devresinde doğmuş olanlar, hiçbir zaman olmadıkları kadar sabırlı ve dirayetli olacaklar. Uzun zamandır görmediğiniz büyükleriniz ile ilgilenebilir, onların ziyaretine gidebilirsiniz. Katılacağınız davetlerde önemsediğiniz dostlarınızla karşılaşabilir ve ilişkilerinizi pekiştirebilirsiniz. Bugün hareketli ve verimli bir gün geçireceksiniz.
OĞLAK BURCU YORUMU
Değiştirmek istediğiniz alışkanlıklarınızın sizi zorladığını düşünebilir ve yeni yöntemler geliştirebilirsiniz. Veya bunlar hakkında araştırmalar yapabilirsiniz. Daha önce sizde korku uyandıran konular artık aynı etkiyi yaratmayacak ve önemini kaybedecek. Bunun yerine daha başka şeyler önem kazanıyor. Bu arada hanım arkadaş ve yakınlarınız ile aranızdaki ilişkileri zorlamasanız iyi olacak. Duygular yerine aklınız ile hareket ederseniz, sorunlar ile başa çıkabilirsiniz. Aslında çözümleyici ve dikkatli bir tutum içinde bulunacaksınız ve arkadaşlarınız sizi destekleyecek.
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
 • YENİ
 • YORUM
Etiketler
en iyi kedi mamaları etli kedi maması Foxy Tavuklu Yetişkin Kedi Maması Foxy Tavuklu Yetişkin Kedi Maması alınır mı Foxy Tavuklu Yetişkin Kedi Maması fiyat bilgisi Foxy Tavuklu Yetişkin Kedi Maması iyi midir Foxy Tavuklu Yetişkin Kedi Maması nasıldır Golosi kedi maması Goody Kedi Maması Goody Yavru Kuru Kedi Maması Goody Yavru Kuru Kedi Maması alınır mı Goody Yavru Kuru Kedi Maması fiyat bilgisi Goody Yavru Kuru Kedi Maması iyi midir Goody Yavru Kuru Kedi Maması nasıldır Hills Chunks İn Gravy Kitten Hindi Etli Yavru Kedi Konserve Maması Hills Chunks İn Gravy Kitten Hindi Etli Yavru Kedi Konserve Maması alınır mı Hills Chunks İn Gravy Kitten Hindi Etli Yavru Kedi Konserve Maması fiyat bilgisi Hills Chunks İn Gravy Kitten Hindi Etli Yavru Kedi Konserve Maması iyi midir Hills Chunks İn Gravy Kitten Hindi Etli Yavru Kedi Konserve Maması nasıldır Hills Tunder Chunks İn Gravy Okyanus Balıklı Kedi Konserve Maması Hills Tunder Chunks İn Gravy Okyanus Balıklı Kedi Konserve Maması alınır mı Hills Tunder Chunks İn Gravy Okyanus Balıklı Kedi Konserve Maması fiyat bilgisi Hills Tunder Chunks İn Gravy Okyanus Balıklı Kedi Konserve Maması iyi midir Hills Tunder Chunks İn Gravy Okyanus Balıklı Kedi Konserve Maması nasıldır Hills Yetişkin Somonlu Kedi Konservesi Hills Yetişkin Somonlu Kedi Konservesi alınır mı Hills Yetişkin Somonlu Kedi Konservesi fiyat bilgisi Hills Yetişkin Somonlu Kedi Konservesi iyi midir Hills Yetişkin Somonlu Kedi Konservesi nasıldır Kaliteli Kedi Maması kedi bakımı kedi beslenme kedi konserveleri kedi konservesi kedi mama fiyatları kedi mamaları kedi maması kedi maması fiyatları kedi maması kalitesi kedi sağlığı kısırlaştırılmış kedi maması Matisse kedi mama fiyatları Matisse kedi maması Matisse kedi maması fiyatları sağlıklı kedi mamaları
Tüm Hakları Saklıdır 2016