counter for blogspot
Kedi Maması Büyükçekmece

 • DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
Kedi Maması Büyükçekmece

Kedi Maması Büyükçekmece

Kediler için nasıl mama kullanılır?   Mama bir bebeğe veya evcil hayvana dışarıdan hazır olarak alınan bir yiyecektir. Mamamlar genellikle evcil hayvan dendiğinde akla gelen ilk yemektir. Çünkü mamalar hayvanların yiyeceği tarzda yani bir insan kedilerin yedikleri mamaları yiyemez. Her kedi her mamayı yemez çünkü onun hoşuna gitmesi gerek birde onun için uygununu bulmak gerek. […]

Kediler için nasıl mama kullanılır?

 

Mama bir bebeğe veya evcil hayvana dışarıdan hazır olarak alınan bir yiyecektir. Mamamlar genellikle evcil hayvan dendiğinde akla gelen ilk yemektir. Çünkü mamalar hayvanların yiyeceği tarzda yani bir insan kedilerin yedikleri mamaları yiyemez. Her kedi her mamayı yemez çünkü onun hoşuna gitmesi gerek birde onun için uygununu bulmak gerek. Mamanın içinde tavuk eti vs. gibi şeylerin dışında ölü hayvanların eti olmaması gerekmektedir. Kediler için sağlıklı ve kedileri alerji yapmayacak maddeler (buğday, kurutulmuş arpa küspesi ) bulunmaması gerektir. Kediler için genellikler ve sağlık konusunda en uygun mama yaş mamadır. Çünkü yaş mama kedi için daha iyidir ve yaş mamanın sindirilmesi daha kolaydır

 

Mamalar konuşa giriş yapmadan ilk önce evimizde besleyeceğimiz kedi türlerinden bahsetmek isterim.

 

En güzel ve uysal kedi ırkları

 

 • Chartreux: Bu kedi tüylerinin temizliğinde oldukça hoşnut olur. Cana Yakınlığıyla bilinir. Bahçede Çocuklarla oynamayı sever diğer kedilerin aksine dışarı çıkmayı sever.
 • Burmese: Bu kedi kendine özgü bir yeteneğiyle ön plandadır. Bu kedi değişik sesler çıkartabiliyor. Merakıyla, zekâsıyla problem çözme ile ön plana çıkan bu kedi muazzam bir ev kedisi olmaya adaydır.
 • Bombay: Görüntüsüne rağmen içine kapanık sessiz evle bağı olan pek belli olmasa da sevgi dolu bir kedidir.
 • Cymric: Görünüşüyle de Garfield’ı anımsatır. Karakter bakımından diğer kedilere nazaran la daha çok gelişmiştir. Çok fazla tüyü olduğu için bu kedinin bakımı biraz zordur. Cana yakın bir kedidir.

 

 

 

 

Mamaların Kediler Üzerinde Olumlu ve Olumsuz Etkileri?

 

Genel olarak bahsettiğim gibi mamanın içinde protein karbonhidrat ve yağ oranı yüksek ise kedi bunu daha çok sever fakat eğer kediye bilinçsizce daha çok mama verirseniz kedi zaten hoşlandığından yer bunun sonucunda çeşitli hastalıklara yok açar. Bazı maddeler örnek verirsek taurin maddesi üreme sistemlerine bir katkıda bulunurken selüloz gibi maddeleri sindiremediği için hayvana rahatsızlık verebiliyor. Köpek mamasını sakın ola ki kedi için zannedip kedinize vermeyin çünkü kedilerin metabolizması, köpeklerinkinden düşüktür bunun sonucu kediniz hastalanabilir.

 

Yaş Maya Ve Kuruma Maya Arasındaki Farklar?

 

Kuru mayaları genellikle kediler için önermiyorlar çünkü kuru mamaların içinde bulunan karbonhidrat ve protein maddelerinin yüksek olması sonucu birçok hastalığa sebebiyet. Yaş mayanın kusurları ise yaş mama sulu olduğu için bu seferde hayvan kuru mamadan aldığı proteini yaş mamadan alamıyor ama yine de yaş mama daha iyi bizim için. Aslında kuru mayanın yanında yaş mayada o kadar iyi değil. Mamaların genellikle AAFCO, FEDIAF ve Complete & Balanced onayı olmalı ve bu ibareleri olması gerekir. Bu mamaların dışında birde Balıklı mamalar kedinin tüy dökmesine sebebiyet veriyor ve tavuklu mamalarda alerjilere sebebiyet verebiliyor eğer balıklı mama alacaksanız içinde karbonhidrat, protein ve yağ oranlarının yüksek veya az olmaması gerekmektedir.

 

Alınması Hiç önerilmeyen mayalar

 

 • LA Cat: Bu mamanın tuz oranı yüksek olduğundan hayvanın sindiriminde zorlanabilir.
 • Whiskas: Boya ve tuz oranı fazlalığından kedinize zarar verebilir.
 • Goody: Bu mama kedinizin tüylerini dökmesine neden olur.

 

 

 

 

 

 

Alınması Sağlığa Zararlı Olmayan Mayalar

 • Sanabella: Bu mama çok iyi olmamasına rağmen ama kullanıcıların hoşuna giden çok az tahıl içeren bir mamadır.
 • Specifit: Bu mama ph seviyesinin ayarlayarak kedinin böbreklerindeki taşları erittiği gözlemlenmiştir.

 

Kedi Maması Büyükçekmece taraflarında çok sıklıkla ve raht bir şekilde bulunabilir. Mama alınacak yerler çoğu zaman süpermarketler petshoplar gibi yani uygun ürün satmayan en başta söylediğim damgalara sahip olan mamalar alınmalıdır, Aksi takdirde kediniz sindirimde zorlanabilir ve hatta ölebilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Boğa
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
Bir taraftan olayların sizi zorladığını düşünebilirsiniz ve yoğun duygular hissedebilirsiniz. Ancak isteklerinizin yaratacağı heyecana kendinizi bırakabilirsiniz. Sabırlı ve sakin davranmayı başaranlar için keyifli bir gün. Dikkatinizi kendinize odaklayabilir ve geleceğe yönelik projelerinizi gerçekleştirmek için harekete geçebilirsiniz. Çeşitli seyahatler yapabilir, kendinizi yenilemek için gayret gösterebilirsiniz. Hareket halinde olanlar arkadaş olabilecekleri zeki ve donanımlı kişiler ile karşılaşabilirler.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Heyecanlı ve duygusal olacağınız bir gün. Farklı kültür ve felsefeye sahip olan kişilerle birlikte olabilirsiniz. Olaylara ve insanlara bakış açınız değişiyor. Ancak detaylara fazla takılı kalmayın ve ayrıntıların dağıtıcı etkisinden uzaklaşıp dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklayın. Yeni atılımlarda bulunmak için kuvvetli arzular duyabilirsiniz. Daha önce yapmış olduğunuz yatırımları gözden geçirecek ve dikkatinizi kendinizin dışında gelişen olaylara yönelteceksiniz. Seyahatler ve çevre gezileri keyfinizi yerine getirecek. Bazı olaylar karşısında alıngan bir tavır içine girebilirsiniz. Fakat kendinizi duygulara kaptırmayacaksınız.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün önemsediğiniz kişiler ile görüşebilir ve ciddi konular ile ilgilenebilirsiniz. Üzerinizde hissettiğiniz halsizlik ve isteksizlik gün içinde dağılacak ve dikkatinizi önem verdiğiniz konulara odaklayacaksınız. Üstelik yaşlı kişiler, patron ve otoriteyi temsil eden kişilerin sizi desteklediğini anlayacaksınız. Böylece sabırsızlığınız azalacak ve yakınlarınıza karşı anlayışlı davranacaksınız. Yapmanız gereken işler ve daha önce almış olduğunuz sorumluluklar yüzünden gerilim hissedebilirsiniz. Fakat bugün sabırlı ve disiplinli davranacaksınız.
BAŞAK BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Kendi üzerinizde oluşturduğunuz disiplin çevrenizi etkileyecek. Özellikle büyükleriniz sizi takdir edecek. Bu arada kafanızın karışıklığı yüzünden sağlığınız kolay etkilenebilir. Fakat iyimser ve yapıcı bir tavır içinde olduğunuz için sağlık sorunları ile kolay başa çıkabilirsiniz. Sadece dikkatinizi odaklamanız biraz zor olabilir. Bu nedenle dikkat gerektiren işleri sonraya erteleyin ve sevdiğiniz konular ile ilgilenin. Eğlenceli ortamlar ve açık havada dolaşmak keyfinizi yerine getirecek.
TERAZİ BURCU YORUMU
Hareketli bir gün geçirecek ve keşif gezileri yapacaksınız. Özellikle yatırıma yönelik yaptığınız araştırmalar ve çalışmalarınızı bugün gözden geçirebilirsiniz. Yenilikler ve her türlü zenginlikler dikkatinizi çekecek. Özellikle burcun birinci ve ikinci on günlük devresinde doğmuş olanların bütün dikkati yatırıma yönelik olabilir. Aynı zamanda kendinizi yenilemek, evlenmek, çocuk sahibi olmak için güçlü arzular duyacaksınız. Fakat saygı duyduğunuz kişilere karşı daha dikkatli davranın. Detaylar dikkatinizi dağıtabilir.
AKREP BURCU YORUMU
Bugün kendinizle meşgul olacaksınız. İsteklerinizin arttığı bir dönem ve parasal sorunlarınız olabilir. Daha doğrusu parasal ihtiyaçlarınız artmış olabilir. Harcama yaparken bütçenizi fazla aşmamaya özen gösterin. Bu arada arkadaşlarınızdan veya yakınlarınızdan borç alabilir veya yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Fakat hırslı bir tavır içinde bulunmayın. Özellikle sevdiklerinize karşı biraz anlayışlı davranmanız gerekiyor. Arkadaşlarınız ile daha fazla vakit geçirdiğiniz için sevdiğiniz içerleyebilir.
YAY BURCU YORUMU
Bugün alacağınız haberler sizi heyecanlandıracak ve önem verdiğiniz konular ile ilgileneceksiniz. Disiplinli ve ciddi tavırlarınız ile büyüklerinizi etkileyebilirsiniz. Özellikle burcun son on günlük devresinde doğmuş olanlar, hiçbir zaman olmadıkları kadar sabırlı ve dirayetli olacaklar. Uzun zamandır görmediğiniz büyükleriniz ile ilgilenebilir, onların ziyaretine gidebilirsiniz. Katılacağınız davetlerde önemsediğiniz dostlarınızla karşılaşabilir ve ilişkilerinizi pekiştirebilirsiniz. Bugün hareketli ve verimli bir gün geçireceksiniz.
OĞLAK BURCU YORUMU
Değiştirmek istediğiniz alışkanlıklarınızın sizi zorladığını düşünebilir ve yeni yöntemler geliştirebilirsiniz. Veya bunlar hakkında araştırmalar yapabilirsiniz. Daha önce sizde korku uyandıran konular artık aynı etkiyi yaratmayacak ve önemini kaybedecek. Bunun yerine daha başka şeyler önem kazanıyor. Bu arada hanım arkadaş ve yakınlarınız ile aranızdaki ilişkileri zorlamasanız iyi olacak. Duygular yerine aklınız ile hareket ederseniz, sorunlar ile başa çıkabilirsiniz. Aslında çözümleyici ve dikkatli bir tutum içinde bulunacaksınız ve arkadaşlarınız sizi destekleyecek.
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
 • YENİ
 • YORUM
Etiketler
en iyi kedi mamaları etli kedi maması Foxy Tavuklu Yetişkin Kedi Maması Foxy Tavuklu Yetişkin Kedi Maması alınır mı Foxy Tavuklu Yetişkin Kedi Maması fiyat bilgisi Foxy Tavuklu Yetişkin Kedi Maması iyi midir Foxy Tavuklu Yetişkin Kedi Maması nasıldır Golosi kedi maması Goody Kedi Maması Goody Yavru Kuru Kedi Maması Goody Yavru Kuru Kedi Maması alınır mı Goody Yavru Kuru Kedi Maması fiyat bilgisi Goody Yavru Kuru Kedi Maması iyi midir Goody Yavru Kuru Kedi Maması nasıldır Hills Chunks İn Gravy Kitten Hindi Etli Yavru Kedi Konserve Maması Hills Chunks İn Gravy Kitten Hindi Etli Yavru Kedi Konserve Maması alınır mı Hills Chunks İn Gravy Kitten Hindi Etli Yavru Kedi Konserve Maması fiyat bilgisi Hills Chunks İn Gravy Kitten Hindi Etli Yavru Kedi Konserve Maması iyi midir Hills Chunks İn Gravy Kitten Hindi Etli Yavru Kedi Konserve Maması nasıldır Hills Tunder Chunks İn Gravy Okyanus Balıklı Kedi Konserve Maması Hills Tunder Chunks İn Gravy Okyanus Balıklı Kedi Konserve Maması alınır mı Hills Tunder Chunks İn Gravy Okyanus Balıklı Kedi Konserve Maması fiyat bilgisi Hills Tunder Chunks İn Gravy Okyanus Balıklı Kedi Konserve Maması iyi midir Hills Tunder Chunks İn Gravy Okyanus Balıklı Kedi Konserve Maması nasıldır Hills Yetişkin Somonlu Kedi Konservesi Hills Yetişkin Somonlu Kedi Konservesi alınır mı Hills Yetişkin Somonlu Kedi Konservesi fiyat bilgisi Hills Yetişkin Somonlu Kedi Konservesi iyi midir Hills Yetişkin Somonlu Kedi Konservesi nasıldır Kaliteli Kedi Maması kedi bakımı kedi beslenme kedi konserveleri kedi konservesi kedi mama fiyatları kedi mamaları kedi maması kedi maması fiyatları kedi maması kalitesi kedi sağlığı kısırlaştırılmış kedi maması Matisse kedi mama fiyatları Matisse kedi maması Matisse kedi maması fiyatları sağlıklı kedi mamaları
Tüm Hakları Saklıdır 2016