counter for blogspot
Kedi Maması Bursa

 • DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
Kedi Maması Bursa

Kedi Maması Bursa

Bursalılar iyi bilir. . Sokaklarımızın süsü güzel kedilerimiz ayrı bir renk katar yeşil Bursa’mıza. Asıl mesele budur ki zaten, Bursa’yı güzel yapan bu sanırım. Yeşil olması bir yana tür tür canlılarla güzel güzel bitkilerle bütünleşmiş bir şehir. Adını da buradan alır yeşil Bursa. Öyle ki sadece yeşilliğiyle değil hayvanlarıyla da bütünleşmiştir yeşil Bursa. Bursalılar bitki […]

Bursalılar iyi bilir. . Sokaklarımızın süsü güzel kedilerimiz ayrı bir renk katar yeşil Bursa’mıza. Asıl mesele budur ki zaten, Bursa’yı güzel yapan bu sanırım. Yeşil olması bir yana tür tür canlılarla güzel güzel bitkilerle bütünleşmiş bir şehir. Adını da buradan alır yeşil Bursa. Öyle ki sadece yeşilliğiyle değil hayvanlarıyla da bütünleşmiştir yeşil Bursa. Bursalılar bitki ve hayvana önem verirler. Her adım başı kedicikler vardır mesela. O daracık sokaklarının her bir yerinden bir kaç adet çıkıverir bir anda karşınıza miyav diyerek. Yeşiliyle, güzelliğiyle, insanıyla, havasıyla bütünleşmiş şehir. Bu şehre bir bakakaldığımızda kediler ayrı bir yerde. .

 

Böyle doğa harikası, etrafa anlam katan kedilerimiz için neler yapabiliriz ? Kedilerimizin evcil olan ya da olmayan hayvanlarımızın bakımlarını yaptırmalıyız. Onları veterinere götürmeli , uzman birilerine göstermeli ve de bir canlı olduklarını unutmamalıyız. Temizliklerine de önem vermeliyiz. Hem bu sayede hayvanlardan insanlara geçen bir çok hastalığı da önlemiş oluruz. Bu konuda bazı önemli noktalara dikkat etmeliyiz. Bunu sadece hayvanlar için değil kendimiz için de, kendi sağlığımız için de yapıyoruz. Örneğin bir kedinin bakımını yaptırdıktan sonra o kediden insana geçecek olan bir çok şeyi engellemiş olacağız belki de. Bunun için dikkatli ve özenli davranmalıyız. Bütün canlıların sağlığı birbirine kenetlidir. . Ve bir mama. . Kedi Maması Bursa için önemlidir.

 

Çünkü kedileri seven bir şehir olduğuna değindik. Hal böyle olunca doğal olarak onların beslenmesine de önem verirler. Gelişigüzel değil onların asıl beslenmesi gereken alması gereken besinle ve alması gereken proteinle beslenmelidir. Peki nerede var bu proteinler ? İşte bunu da onların kedi mamalarında bulabiliriz. Yani bunun için kedi mamaları Bursa kedicikleri için bir hayli satılan bir besindir. Canlılar neyi severse ya da beğenirse güzel şey odur. Hayvanlar için de geçerli bu söz tıpkı insanlar için geçerli olduğu gibi. . Onlar hayvan olabilirler ama bu damak zevklerinin olmayacağı kanaatine asla gelmez. İnsanlar kendi yediği yiyecekleri vermemeli ki en çok yapılan hatalardan biridir bu. Onların bizim yiyeceklerimizi tüketmesini beklememeliyiz. Onların sevdiği ve damak zevkine uygun bu mamaları kedilerimize vermeliyiz ancak onları bu şekilde mutlu edebiliriz. Toplumda oluşan yanlış bir algı da şudur ki kediye evden yemek verdim yedi düşüncesi.

 

Genelde duyuyoruz bu sözü etrafımızdaki insanlardan. Yemesi doğaldır ama ne kadar yediği de önemlidir. Aç olan bir sokak kedisi zaten yiyecek arayışındadır kısacası ne versen yiyecek durumda ne acı ki. . Hal böyle olunca evinizdeki yemeği de yiyebilir. Ama severek yemesi ap ayrı bir şey bir canlı için. Empati kurmuş olursak bunu anlayabiliriz. Zaten arada yeme farkı da olacaktır.

Eminim ki onlar için hazırlanan onların damak zevkine hitap eden bu protein dolusu mamalar kediler için çok daha fazla tüketilecektir, ev yemeklerine nazaran. Toplumumuzdaki bu yanlış algıyı değiştirmeliyiz.

 

Kediler de diğer canlılar gibi yedikleri besinlerden zehirlenebilir. Bunun önüne istersek geçebiliriz. Ne olduğu belli olmayan yiyeceklerle beslememeliyiz onları. İnsanlar kendi kendilerini eğitip bilinçlendirebilirler ama kedilerin eğitmeni ancak biz insanlar olabiliriz. İlk olarak işe kendimizi eğiterek başlamalıyız. Hayvanların beslenmesi , bakımı ve diğer bu önemli konularda araştırma yapmalı , öğrenmeli ve de öğretmeliyiz.

 

Bazen güzel bir dostluğu, dostluğun ne olduğunu minik bir kediden köpekten öğreniriz. Kimi zaman onların sahiplerine ya da onları seven birilerine kenetli olmalarını hayranlıkla izleriz. Onlar bizim hayatımıza değer katan varlıklardır. Bunu hiç bir zaman unutmamalıyız ve her zaman onlara şefkatle kucak açmalıyız. .

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Boğa
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
Bir taraftan olayların sizi zorladığını düşünebilirsiniz ve yoğun duygular hissedebilirsiniz. Ancak isteklerinizin yaratacağı heyecana kendinizi bırakabilirsiniz. Sabırlı ve sakin davranmayı başaranlar için keyifli bir gün. Dikkatinizi kendinize odaklayabilir ve geleceğe yönelik projelerinizi gerçekleştirmek için harekete geçebilirsiniz. Çeşitli seyahatler yapabilir, kendinizi yenilemek için gayret gösterebilirsiniz. Hareket halinde olanlar arkadaş olabilecekleri zeki ve donanımlı kişiler ile karşılaşabilirler.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Heyecanlı ve duygusal olacağınız bir gün. Farklı kültür ve felsefeye sahip olan kişilerle birlikte olabilirsiniz. Olaylara ve insanlara bakış açınız değişiyor. Ancak detaylara fazla takılı kalmayın ve ayrıntıların dağıtıcı etkisinden uzaklaşıp dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklayın. Yeni atılımlarda bulunmak için kuvvetli arzular duyabilirsiniz. Daha önce yapmış olduğunuz yatırımları gözden geçirecek ve dikkatinizi kendinizin dışında gelişen olaylara yönelteceksiniz. Seyahatler ve çevre gezileri keyfinizi yerine getirecek. Bazı olaylar karşısında alıngan bir tavır içine girebilirsiniz. Fakat kendinizi duygulara kaptırmayacaksınız.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün önemsediğiniz kişiler ile görüşebilir ve ciddi konular ile ilgilenebilirsiniz. Üzerinizde hissettiğiniz halsizlik ve isteksizlik gün içinde dağılacak ve dikkatinizi önem verdiğiniz konulara odaklayacaksınız. Üstelik yaşlı kişiler, patron ve otoriteyi temsil eden kişilerin sizi desteklediğini anlayacaksınız. Böylece sabırsızlığınız azalacak ve yakınlarınıza karşı anlayışlı davranacaksınız. Yapmanız gereken işler ve daha önce almış olduğunuz sorumluluklar yüzünden gerilim hissedebilirsiniz. Fakat bugün sabırlı ve disiplinli davranacaksınız.
BAŞAK BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Kendi üzerinizde oluşturduğunuz disiplin çevrenizi etkileyecek. Özellikle büyükleriniz sizi takdir edecek. Bu arada kafanızın karışıklığı yüzünden sağlığınız kolay etkilenebilir. Fakat iyimser ve yapıcı bir tavır içinde olduğunuz için sağlık sorunları ile kolay başa çıkabilirsiniz. Sadece dikkatinizi odaklamanız biraz zor olabilir. Bu nedenle dikkat gerektiren işleri sonraya erteleyin ve sevdiğiniz konular ile ilgilenin. Eğlenceli ortamlar ve açık havada dolaşmak keyfinizi yerine getirecek.
TERAZİ BURCU YORUMU
Hareketli bir gün geçirecek ve keşif gezileri yapacaksınız. Özellikle yatırıma yönelik yaptığınız araştırmalar ve çalışmalarınızı bugün gözden geçirebilirsiniz. Yenilikler ve her türlü zenginlikler dikkatinizi çekecek. Özellikle burcun birinci ve ikinci on günlük devresinde doğmuş olanların bütün dikkati yatırıma yönelik olabilir. Aynı zamanda kendinizi yenilemek, evlenmek, çocuk sahibi olmak için güçlü arzular duyacaksınız. Fakat saygı duyduğunuz kişilere karşı daha dikkatli davranın. Detaylar dikkatinizi dağıtabilir.
AKREP BURCU YORUMU
Bugün kendinizle meşgul olacaksınız. İsteklerinizin arttığı bir dönem ve parasal sorunlarınız olabilir. Daha doğrusu parasal ihtiyaçlarınız artmış olabilir. Harcama yaparken bütçenizi fazla aşmamaya özen gösterin. Bu arada arkadaşlarınızdan veya yakınlarınızdan borç alabilir veya yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Fakat hırslı bir tavır içinde bulunmayın. Özellikle sevdiklerinize karşı biraz anlayışlı davranmanız gerekiyor. Arkadaşlarınız ile daha fazla vakit geçirdiğiniz için sevdiğiniz içerleyebilir.
YAY BURCU YORUMU
Bugün alacağınız haberler sizi heyecanlandıracak ve önem verdiğiniz konular ile ilgileneceksiniz. Disiplinli ve ciddi tavırlarınız ile büyüklerinizi etkileyebilirsiniz. Özellikle burcun son on günlük devresinde doğmuş olanlar, hiçbir zaman olmadıkları kadar sabırlı ve dirayetli olacaklar. Uzun zamandır görmediğiniz büyükleriniz ile ilgilenebilir, onların ziyaretine gidebilirsiniz. Katılacağınız davetlerde önemsediğiniz dostlarınızla karşılaşabilir ve ilişkilerinizi pekiştirebilirsiniz. Bugün hareketli ve verimli bir gün geçireceksiniz.
OĞLAK BURCU YORUMU
Değiştirmek istediğiniz alışkanlıklarınızın sizi zorladığını düşünebilir ve yeni yöntemler geliştirebilirsiniz. Veya bunlar hakkında araştırmalar yapabilirsiniz. Daha önce sizde korku uyandıran konular artık aynı etkiyi yaratmayacak ve önemini kaybedecek. Bunun yerine daha başka şeyler önem kazanıyor. Bu arada hanım arkadaş ve yakınlarınız ile aranızdaki ilişkileri zorlamasanız iyi olacak. Duygular yerine aklınız ile hareket ederseniz, sorunlar ile başa çıkabilirsiniz. Aslında çözümleyici ve dikkatli bir tutum içinde bulunacaksınız ve arkadaşlarınız sizi destekleyecek.
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
 • YENİ
 • YORUM
Etiketler
en iyi kedi mamaları etli kedi maması Foxy Tavuklu Yetişkin Kedi Maması Foxy Tavuklu Yetişkin Kedi Maması alınır mı Foxy Tavuklu Yetişkin Kedi Maması fiyat bilgisi Foxy Tavuklu Yetişkin Kedi Maması iyi midir Foxy Tavuklu Yetişkin Kedi Maması nasıldır Golosi kedi maması Goody Kedi Maması Goody Yavru Kuru Kedi Maması Goody Yavru Kuru Kedi Maması alınır mı Goody Yavru Kuru Kedi Maması fiyat bilgisi Goody Yavru Kuru Kedi Maması iyi midir Goody Yavru Kuru Kedi Maması nasıldır Hills Chunks İn Gravy Kitten Hindi Etli Yavru Kedi Konserve Maması Hills Chunks İn Gravy Kitten Hindi Etli Yavru Kedi Konserve Maması alınır mı Hills Chunks İn Gravy Kitten Hindi Etli Yavru Kedi Konserve Maması fiyat bilgisi Hills Chunks İn Gravy Kitten Hindi Etli Yavru Kedi Konserve Maması iyi midir Hills Chunks İn Gravy Kitten Hindi Etli Yavru Kedi Konserve Maması nasıldır Hills Tunder Chunks İn Gravy Okyanus Balıklı Kedi Konserve Maması Hills Tunder Chunks İn Gravy Okyanus Balıklı Kedi Konserve Maması alınır mı Hills Tunder Chunks İn Gravy Okyanus Balıklı Kedi Konserve Maması fiyat bilgisi Hills Tunder Chunks İn Gravy Okyanus Balıklı Kedi Konserve Maması iyi midir Hills Tunder Chunks İn Gravy Okyanus Balıklı Kedi Konserve Maması nasıldır Hills Yetişkin Somonlu Kedi Konservesi Hills Yetişkin Somonlu Kedi Konservesi alınır mı Hills Yetişkin Somonlu Kedi Konservesi fiyat bilgisi Hills Yetişkin Somonlu Kedi Konservesi iyi midir Hills Yetişkin Somonlu Kedi Konservesi nasıldır Kaliteli Kedi Maması kedi bakımı kedi beslenme kedi konserveleri kedi konservesi kedi mama fiyatları kedi mamaları kedi maması kedi maması fiyatları kedi maması kalitesi kedi sağlığı kısırlaştırılmış kedi maması Matisse kedi mama fiyatları Matisse kedi maması Matisse kedi maması fiyatları sağlıklı kedi mamaları
Tüm Hakları Saklıdır 2016