counter for blogspot
Kedi Maması Burdur

 • DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
Kedi Maması Burdur

Kedi Maması Burdur

Burdur, ülkemizde bulunan küçük ama oldukça güzel bir şehrimizdir. Burdur ili merkezine bağlı sadece 6 adet mahalle vardır. Akdeniz Bölgesine bağlı olan bu şehrimizin denize kıyısı yoktur. Yüz ölçümü olarak 7.300 kilometre kare alana sahip olan şehrin nüfusu oldukça düşüktür. 100 Bin’in üzerinde olan nüfusun 80 Bin kadarı Şehir merkezinde yaşamaktadır. Burdur’da Mehmet Akif Ersoy […]

Burdur, ülkemizde bulunan küçük ama oldukça güzel bir şehrimizdir. Burdur ili merkezine bağlı sadece 6 adet mahalle vardır. Akdeniz Bölgesine bağlı olan bu şehrimizin denize kıyısı yoktur. Yüz ölçümü olarak 7.300 kilometre kare alana sahip olan şehrin nüfusu oldukça düşüktür. 100 Bin’in üzerinde olan nüfusun 80 Bin kadarı Şehir merkezinde yaşamaktadır. Burdur’da Mehmet Akif Ersoy Üniversitesinin kurulmasından sonra öğrenciler de bu şehre gelmeye başlamıştır. Burdur’da Yörükler çok sayıda bulunduğu için Burdur yaylalarında her sene düzenli olarak Yörük Festivalleri düzenlemektedir. Ulu Camii ve Tarihi Saat Kulesi Önemli mekanları arasına girmiştir.

 

Burdur’un İç Anadolu Bölgesine yakın olası sebebiyle Karasal İklim hüküm sürmektedir. Yüksek dağlar sebebiyle Akdeniz İkliminin havasına yaşamamaktadır. Yazları çok sıcak olan kışları da bir o kadar da soğuk sürmektedir. Hava durumu yıl içerisinde şu şekilde değişiklik göstermektedir. En yüksek görülen sıcaklıklar 39 – 40 derece arasında seyrederken en düşük sıcaklıklar ise sıfırın altından seyreden 16 – 17 derecedir. Burdur‘da şehrin için de bulunan çay ve etrafındaki parklar halka temiz bir hava alma imkanı sunmaktadır. Belediye tarafından bu parklara sokak hayvanları için mama koymak ihmal edilmemiştir. Burdur’un yöresel yemekleri arasında testi kebabı gelmektedir. Burdur halkı ve Burdura komşu olan Afyon Muğla, Antalya ve Denizliden yerli turistler bu kebaptan yemek için gelmektedirler.

 

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesine bağlı olarak çalışmalarını sürdüren Veterinerlik Fakültesi bulunmaktadır. Bu fakültede ayrıca hayvanların daha sağlıklı bir yaşam sürebilmesi için çalışmalar yapılmaktadır. Burada bulunan öğrencilerin sokak hayvanlarına kedi maması ve içme suyu vererek yaşamlarını daha sağlıklı sürdürmelerini sağlamaktadırlar. Bu Veteriner Hekim olma adayları kedilerin için en uygun mamaların yaş mama olduğunu söylemektedir. Çünkü Burdur Bölgesinin de iklimini göz önüne alırsak çok kurak bir iklimi vardır. Bu nedenle burada bulunan veterinerlerin dediğine göre yaş mamaların su oranları çok yüksektir. Yani Burdur’un kurak havasında kedilere yaş mama yedirilmesi olanların hem günlük enerji ihtiyaçlarını hem de su ihtiyaçlarının bir kısmını karşılamış olacaklardır. Yinede kedilerin su ihtiyaçlarının tamamını karşılamamaktadır. Bu nedenle onlar için her zaman temiz, taze içme suyu koymayı ihmal etmemektedirler.

 

Burdur’da kuru Kedi Maması kullanan bir kesim de vardı. İçerisinde bütün kurutulmuş etler olan bu mamalar oldukça besleyicidir. Kuru Kedi mamalarında tavşan etli olanı bile bulabilirsiniz. İçerisinde bulunan düşük yağ oranları ile birlikte kedinizin yağ oranını dengeleyecek kilosunu koruyacaktır. Kilo alımını en sağlıklı şekilde engelleyen bu mamadan günde 2 öğün alınması tavsiye edilen tüketim miktarıdır.

Tabi bu miktar kedinize göre de değişim göstermektedir. Eğer çok hareketli bir kediniz varsa kuru kedi maması kullanımını 3 öğüne kadar çıkarmanız kedinizin günlük ihtiyacı olan enerjiyi sağlayacaktır. Gebe ve emziren kediler için durum çok farklıdır. Onlarda kedinin yiyebildiği kadar yemesine izin verilmelidir. Bu şekilde hem yavrularını sağlıkla dünyaya gelmesini sağlayacak hem de onlar için sağlıklı süt üretimini sağlayacaktır. kediniz eğer 3-4 kg ağırlığındaysa günlük en az 15o gram kuru kedi maması tüketmesi onun için iyi olacaktır. Burdur Kedi Maması konusunda buradaki Veterinerlik Fakültesi öğrencileri sayesinde çok şanslılardır. Öğrenciler halkı bilgilendirmekte ve kediler için en doğru ve sağlıklı olacak mamanın kullanılmasını sağlamaktadırlar.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Boğa
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
Bir taraftan olayların sizi zorladığını düşünebilirsiniz ve yoğun duygular hissedebilirsiniz. Ancak isteklerinizin yaratacağı heyecana kendinizi bırakabilirsiniz. Sabırlı ve sakin davranmayı başaranlar için keyifli bir gün. Dikkatinizi kendinize odaklayabilir ve geleceğe yönelik projelerinizi gerçekleştirmek için harekete geçebilirsiniz. Çeşitli seyahatler yapabilir, kendinizi yenilemek için gayret gösterebilirsiniz. Hareket halinde olanlar arkadaş olabilecekleri zeki ve donanımlı kişiler ile karşılaşabilirler.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Heyecanlı ve duygusal olacağınız bir gün. Farklı kültür ve felsefeye sahip olan kişilerle birlikte olabilirsiniz. Olaylara ve insanlara bakış açınız değişiyor. Ancak detaylara fazla takılı kalmayın ve ayrıntıların dağıtıcı etkisinden uzaklaşıp dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklayın. Yeni atılımlarda bulunmak için kuvvetli arzular duyabilirsiniz. Daha önce yapmış olduğunuz yatırımları gözden geçirecek ve dikkatinizi kendinizin dışında gelişen olaylara yönelteceksiniz. Seyahatler ve çevre gezileri keyfinizi yerine getirecek. Bazı olaylar karşısında alıngan bir tavır içine girebilirsiniz. Fakat kendinizi duygulara kaptırmayacaksınız.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün önemsediğiniz kişiler ile görüşebilir ve ciddi konular ile ilgilenebilirsiniz. Üzerinizde hissettiğiniz halsizlik ve isteksizlik gün içinde dağılacak ve dikkatinizi önem verdiğiniz konulara odaklayacaksınız. Üstelik yaşlı kişiler, patron ve otoriteyi temsil eden kişilerin sizi desteklediğini anlayacaksınız. Böylece sabırsızlığınız azalacak ve yakınlarınıza karşı anlayışlı davranacaksınız. Yapmanız gereken işler ve daha önce almış olduğunuz sorumluluklar yüzünden gerilim hissedebilirsiniz. Fakat bugün sabırlı ve disiplinli davranacaksınız.
BAŞAK BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Kendi üzerinizde oluşturduğunuz disiplin çevrenizi etkileyecek. Özellikle büyükleriniz sizi takdir edecek. Bu arada kafanızın karışıklığı yüzünden sağlığınız kolay etkilenebilir. Fakat iyimser ve yapıcı bir tavır içinde olduğunuz için sağlık sorunları ile kolay başa çıkabilirsiniz. Sadece dikkatinizi odaklamanız biraz zor olabilir. Bu nedenle dikkat gerektiren işleri sonraya erteleyin ve sevdiğiniz konular ile ilgilenin. Eğlenceli ortamlar ve açık havada dolaşmak keyfinizi yerine getirecek.
TERAZİ BURCU YORUMU
Hareketli bir gün geçirecek ve keşif gezileri yapacaksınız. Özellikle yatırıma yönelik yaptığınız araştırmalar ve çalışmalarınızı bugün gözden geçirebilirsiniz. Yenilikler ve her türlü zenginlikler dikkatinizi çekecek. Özellikle burcun birinci ve ikinci on günlük devresinde doğmuş olanların bütün dikkati yatırıma yönelik olabilir. Aynı zamanda kendinizi yenilemek, evlenmek, çocuk sahibi olmak için güçlü arzular duyacaksınız. Fakat saygı duyduğunuz kişilere karşı daha dikkatli davranın. Detaylar dikkatinizi dağıtabilir.
AKREP BURCU YORUMU
Bugün kendinizle meşgul olacaksınız. İsteklerinizin arttığı bir dönem ve parasal sorunlarınız olabilir. Daha doğrusu parasal ihtiyaçlarınız artmış olabilir. Harcama yaparken bütçenizi fazla aşmamaya özen gösterin. Bu arada arkadaşlarınızdan veya yakınlarınızdan borç alabilir veya yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Fakat hırslı bir tavır içinde bulunmayın. Özellikle sevdiklerinize karşı biraz anlayışlı davranmanız gerekiyor. Arkadaşlarınız ile daha fazla vakit geçirdiğiniz için sevdiğiniz içerleyebilir.
YAY BURCU YORUMU
Bugün alacağınız haberler sizi heyecanlandıracak ve önem verdiğiniz konular ile ilgileneceksiniz. Disiplinli ve ciddi tavırlarınız ile büyüklerinizi etkileyebilirsiniz. Özellikle burcun son on günlük devresinde doğmuş olanlar, hiçbir zaman olmadıkları kadar sabırlı ve dirayetli olacaklar. Uzun zamandır görmediğiniz büyükleriniz ile ilgilenebilir, onların ziyaretine gidebilirsiniz. Katılacağınız davetlerde önemsediğiniz dostlarınızla karşılaşabilir ve ilişkilerinizi pekiştirebilirsiniz. Bugün hareketli ve verimli bir gün geçireceksiniz.
OĞLAK BURCU YORUMU
Değiştirmek istediğiniz alışkanlıklarınızın sizi zorladığını düşünebilir ve yeni yöntemler geliştirebilirsiniz. Veya bunlar hakkında araştırmalar yapabilirsiniz. Daha önce sizde korku uyandıran konular artık aynı etkiyi yaratmayacak ve önemini kaybedecek. Bunun yerine daha başka şeyler önem kazanıyor. Bu arada hanım arkadaş ve yakınlarınız ile aranızdaki ilişkileri zorlamasanız iyi olacak. Duygular yerine aklınız ile hareket ederseniz, sorunlar ile başa çıkabilirsiniz. Aslında çözümleyici ve dikkatli bir tutum içinde bulunacaksınız ve arkadaşlarınız sizi destekleyecek.
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
 • YENİ
 • YORUM
Etiketler
en iyi kedi mamaları etli kedi maması Foxy Tavuklu Yetişkin Kedi Maması Foxy Tavuklu Yetişkin Kedi Maması alınır mı Foxy Tavuklu Yetişkin Kedi Maması fiyat bilgisi Foxy Tavuklu Yetişkin Kedi Maması iyi midir Foxy Tavuklu Yetişkin Kedi Maması nasıldır Golosi kedi maması Goody Kedi Maması Goody Yavru Kuru Kedi Maması Goody Yavru Kuru Kedi Maması alınır mı Goody Yavru Kuru Kedi Maması fiyat bilgisi Goody Yavru Kuru Kedi Maması iyi midir Goody Yavru Kuru Kedi Maması nasıldır Hills Chunks İn Gravy Kitten Hindi Etli Yavru Kedi Konserve Maması Hills Chunks İn Gravy Kitten Hindi Etli Yavru Kedi Konserve Maması alınır mı Hills Chunks İn Gravy Kitten Hindi Etli Yavru Kedi Konserve Maması fiyat bilgisi Hills Chunks İn Gravy Kitten Hindi Etli Yavru Kedi Konserve Maması iyi midir Hills Chunks İn Gravy Kitten Hindi Etli Yavru Kedi Konserve Maması nasıldır Hills Tunder Chunks İn Gravy Okyanus Balıklı Kedi Konserve Maması Hills Tunder Chunks İn Gravy Okyanus Balıklı Kedi Konserve Maması alınır mı Hills Tunder Chunks İn Gravy Okyanus Balıklı Kedi Konserve Maması fiyat bilgisi Hills Tunder Chunks İn Gravy Okyanus Balıklı Kedi Konserve Maması iyi midir Hills Tunder Chunks İn Gravy Okyanus Balıklı Kedi Konserve Maması nasıldır Hills Yetişkin Somonlu Kedi Konservesi Hills Yetişkin Somonlu Kedi Konservesi alınır mı Hills Yetişkin Somonlu Kedi Konservesi fiyat bilgisi Hills Yetişkin Somonlu Kedi Konservesi iyi midir Hills Yetişkin Somonlu Kedi Konservesi nasıldır Kaliteli Kedi Maması kedi bakımı kedi beslenme kedi konserveleri kedi konservesi kedi mama fiyatları kedi mamaları kedi maması kedi maması fiyatları kedi maması kalitesi kedi sağlığı kısırlaştırılmış kedi maması Matisse kedi mama fiyatları Matisse kedi maması Matisse kedi maması fiyatları sağlıklı kedi mamaları
Tüm Hakları Saklıdır 2016