counter for blogspot
Kedi Maması Bolu

 • DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
Kedi Maması Bolu

Kedi Maması Bolu

Günümüzde bir çok kedinin kullandığı kedi mamaları artık daha çok üretim yapıyor ama kedi mamalarını alırken dikkat edeceğimiz bazı hususlar var kedimizin sağlığı için. Mamalar bir çok hayvanın beslendiği bir yiyecek türüdür mamaları alırken çok dikkat etmeliyiz kediler için mama kullanımı oldukça rahattır bir kaba mamanızı koyup kediniz oradan rahatlıkla mamasını yiyebilir kedilerin beslenmesi için […]

Günümüzde bir çok kedinin kullandığı kedi mamaları artık daha çok üretim yapıyor ama kedi mamalarını alırken dikkat edeceğimiz bazı hususlar var kedimizin sağlığı için. Mamalar bir çok hayvanın beslendiği bir yiyecek türüdür mamaları alırken çok dikkat etmeliyiz kediler için mama kullanımı oldukça rahattır bir kaba mamanızı koyup kediniz oradan rahatlıkla mamasını yiyebilir kedilerin beslenmesi için kedi mamaları oldukça önemlidir ve bir çok sahibin en çok tercih ettiği besinlerden birsidir. Kedinizin sağlığı için mama alırken bir çok hassas konulara dikkat etmeniz gerekiyor aksi takdirde kediniz için olumsuz şeyler olabilir. Kedi maması Bolu Türkiye’mizde çoğunlukla her ilimizde kedi mamaları çok tüketiliyor bunlardan biri de Bolu kedilerin ister evcil ister sokak kedisi olsun çoğunlukla Bolu ilçesinin hemen hemen her yerinde vardır. Kedilerde iki çeşit mama vardır biri yaş diğeri kuru mama, yaş mama et, sebze, tahıl, su gibi protein verici şeylerden yapılır siz her iki mamayı da tercih edebilirsiniz ama kuru mama’nın içinde su olmadığı için kedinizi susatabilir bu yüzden mamanın yanına kaba su doldurursanız kediniz için daha iyi olacaktır ama siz kediniz için hangi mamayı uygun görürseniz onu tercih edebilirsiniz bunun bir sakıncası yoktur ama mama alırken mutlaka ve mutlaka içeriklerini okumalısınız kediniz için mamanın içerisinde uygun görmediğiniz zararlı şeyler bulunursa o mamayı kesinlikle kediniz için tavsiye etmeyin. Mamanın olumlu ve olumsuz yönlerine bakacak olursak kedinizi mutlaka aç bırakmayın bu ise kedinizin dirençsiz kalıp hasta olmasına yol açacaktır.

 

Mamanın içerisinde doğal maddeler varsa kediniz için en sağlıklısı o dur ama kesinlikle içeriğine bakmalısınız eğer içerisinde katkı maddesi, zararlı maddeler var ise o mamayı mutlaka kedinize yedirmemenizi tavsiye ederiz yoksa kedinizi bu durum ölüme bile götürebilir ya da en azından kedinizin hasta olmasına yardımcı olur bu yüzden kedinizin mamasına dikkat etmeniz gerekiyor en sağlıklısı hangisi ise onu almanızı tavsiye ederiz bu’da kediniz için iyi olacaktır. Ama kediniz mamayı sindirdikten sonra eğer bir sorunla karşılaşıyorsa mesela kabız, ishal gibi sorunlarla karşılaşıyorsa tavsiyemiz mamanızı değiştirmeniz olacaktır veya daha güvenli ve sağlıklı bir yerden mama almanız olacaktır yani kedinizin mamayı sindirdikten sonra sorun yaşamasını istemiyorsa size tavsiye ettiklerimizi uygulamanızdır.

 

Siz kedinizin hasta olmaması için en uygun mamayı almanız gerekmektedir. Kedinizi sadece mama ile değil et, süt gibi protein verici besinler ile beslerseniz kediniz daha sağlıklı ve hızla gelişip büyümesine yardımcı olacaktır bu yüzden kedinizi sadece mama ile beslemeniz gerekli değildir arada kedinize et, süt gibi şeyler verebilirsiniz bu kediniz için daya iyi olacaktır ve siz de kedinizi rahat bir şekilde bakıp büyütmenize yardımcı olacaktır. Sizlere bu yazınızda kedinizi nasıl sağlıklı bir şekilde büyütebilirsiniz nasıl kedinizi hastalıklardan korursunuz kedi maması hakkında bir kaç tavsiye de bulunduk bu söylediklerimizi kulak ardına almamanızı tavsiye ederim.

 

Kedi maması alırken güvendiğiniz bir yer olsun ve mutlaka içeriklerini okumanızı tavsiye ederiz kedinizi daha iyi ve sağlıklı bir şekilde büyütmek istiyorsanız kedinizi şu maddelerden uzak tutunuz alkollü içecekler, çikolata, kahve gibi maddeleri kedinizden kesinlikle uzak tutunuz aksi taktirde kediniz hastalanabilir kediniz için en sağlıklı yiyecekleri yedirin zararlı maddelerden mutlaka uzak tutunuz kedinize de su vermeyi unutmayın hele de biraz öncede bahsettiğim gibi kuru mamalarda su olmadığı için kediniz susayabilir bu yüzden kuru mama verirken yanında su vermeyi unutmayın bu arada kedinize her yiyecekleri vermemeye dikkat edin çünkü kedilerin vücutları insanların vücutları gibi değildir insanlara zararlı olmayan bir yiyecek kedilere zararlı olabilir bu yüzden bu konulara dikkat etmenizi tavsiye ederim

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Boğa
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
Bir taraftan olayların sizi zorladığını düşünebilirsiniz ve yoğun duygular hissedebilirsiniz. Ancak isteklerinizin yaratacağı heyecana kendinizi bırakabilirsiniz. Sabırlı ve sakin davranmayı başaranlar için keyifli bir gün. Dikkatinizi kendinize odaklayabilir ve geleceğe yönelik projelerinizi gerçekleştirmek için harekete geçebilirsiniz. Çeşitli seyahatler yapabilir, kendinizi yenilemek için gayret gösterebilirsiniz. Hareket halinde olanlar arkadaş olabilecekleri zeki ve donanımlı kişiler ile karşılaşabilirler.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Heyecanlı ve duygusal olacağınız bir gün. Farklı kültür ve felsefeye sahip olan kişilerle birlikte olabilirsiniz. Olaylara ve insanlara bakış açınız değişiyor. Ancak detaylara fazla takılı kalmayın ve ayrıntıların dağıtıcı etkisinden uzaklaşıp dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklayın. Yeni atılımlarda bulunmak için kuvvetli arzular duyabilirsiniz. Daha önce yapmış olduğunuz yatırımları gözden geçirecek ve dikkatinizi kendinizin dışında gelişen olaylara yönelteceksiniz. Seyahatler ve çevre gezileri keyfinizi yerine getirecek. Bazı olaylar karşısında alıngan bir tavır içine girebilirsiniz. Fakat kendinizi duygulara kaptırmayacaksınız.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün önemsediğiniz kişiler ile görüşebilir ve ciddi konular ile ilgilenebilirsiniz. Üzerinizde hissettiğiniz halsizlik ve isteksizlik gün içinde dağılacak ve dikkatinizi önem verdiğiniz konulara odaklayacaksınız. Üstelik yaşlı kişiler, patron ve otoriteyi temsil eden kişilerin sizi desteklediğini anlayacaksınız. Böylece sabırsızlığınız azalacak ve yakınlarınıza karşı anlayışlı davranacaksınız. Yapmanız gereken işler ve daha önce almış olduğunuz sorumluluklar yüzünden gerilim hissedebilirsiniz. Fakat bugün sabırlı ve disiplinli davranacaksınız.
BAŞAK BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Kendi üzerinizde oluşturduğunuz disiplin çevrenizi etkileyecek. Özellikle büyükleriniz sizi takdir edecek. Bu arada kafanızın karışıklığı yüzünden sağlığınız kolay etkilenebilir. Fakat iyimser ve yapıcı bir tavır içinde olduğunuz için sağlık sorunları ile kolay başa çıkabilirsiniz. Sadece dikkatinizi odaklamanız biraz zor olabilir. Bu nedenle dikkat gerektiren işleri sonraya erteleyin ve sevdiğiniz konular ile ilgilenin. Eğlenceli ortamlar ve açık havada dolaşmak keyfinizi yerine getirecek.
TERAZİ BURCU YORUMU
Hareketli bir gün geçirecek ve keşif gezileri yapacaksınız. Özellikle yatırıma yönelik yaptığınız araştırmalar ve çalışmalarınızı bugün gözden geçirebilirsiniz. Yenilikler ve her türlü zenginlikler dikkatinizi çekecek. Özellikle burcun birinci ve ikinci on günlük devresinde doğmuş olanların bütün dikkati yatırıma yönelik olabilir. Aynı zamanda kendinizi yenilemek, evlenmek, çocuk sahibi olmak için güçlü arzular duyacaksınız. Fakat saygı duyduğunuz kişilere karşı daha dikkatli davranın. Detaylar dikkatinizi dağıtabilir.
AKREP BURCU YORUMU
Bugün kendinizle meşgul olacaksınız. İsteklerinizin arttığı bir dönem ve parasal sorunlarınız olabilir. Daha doğrusu parasal ihtiyaçlarınız artmış olabilir. Harcama yaparken bütçenizi fazla aşmamaya özen gösterin. Bu arada arkadaşlarınızdan veya yakınlarınızdan borç alabilir veya yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Fakat hırslı bir tavır içinde bulunmayın. Özellikle sevdiklerinize karşı biraz anlayışlı davranmanız gerekiyor. Arkadaşlarınız ile daha fazla vakit geçirdiğiniz için sevdiğiniz içerleyebilir.
YAY BURCU YORUMU
Bugün alacağınız haberler sizi heyecanlandıracak ve önem verdiğiniz konular ile ilgileneceksiniz. Disiplinli ve ciddi tavırlarınız ile büyüklerinizi etkileyebilirsiniz. Özellikle burcun son on günlük devresinde doğmuş olanlar, hiçbir zaman olmadıkları kadar sabırlı ve dirayetli olacaklar. Uzun zamandır görmediğiniz büyükleriniz ile ilgilenebilir, onların ziyaretine gidebilirsiniz. Katılacağınız davetlerde önemsediğiniz dostlarınızla karşılaşabilir ve ilişkilerinizi pekiştirebilirsiniz. Bugün hareketli ve verimli bir gün geçireceksiniz.
OĞLAK BURCU YORUMU
Değiştirmek istediğiniz alışkanlıklarınızın sizi zorladığını düşünebilir ve yeni yöntemler geliştirebilirsiniz. Veya bunlar hakkında araştırmalar yapabilirsiniz. Daha önce sizde korku uyandıran konular artık aynı etkiyi yaratmayacak ve önemini kaybedecek. Bunun yerine daha başka şeyler önem kazanıyor. Bu arada hanım arkadaş ve yakınlarınız ile aranızdaki ilişkileri zorlamasanız iyi olacak. Duygular yerine aklınız ile hareket ederseniz, sorunlar ile başa çıkabilirsiniz. Aslında çözümleyici ve dikkatli bir tutum içinde bulunacaksınız ve arkadaşlarınız sizi destekleyecek.
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
 • YENİ
 • YORUM
Etiketler
en iyi kedi mamaları etli kedi maması Foxy Tavuklu Yetişkin Kedi Maması Foxy Tavuklu Yetişkin Kedi Maması alınır mı Foxy Tavuklu Yetişkin Kedi Maması fiyat bilgisi Foxy Tavuklu Yetişkin Kedi Maması iyi midir Foxy Tavuklu Yetişkin Kedi Maması nasıldır Golosi kedi maması Goody Kedi Maması Goody Yavru Kuru Kedi Maması Goody Yavru Kuru Kedi Maması alınır mı Goody Yavru Kuru Kedi Maması fiyat bilgisi Goody Yavru Kuru Kedi Maması iyi midir Goody Yavru Kuru Kedi Maması nasıldır Hills Chunks İn Gravy Kitten Hindi Etli Yavru Kedi Konserve Maması Hills Chunks İn Gravy Kitten Hindi Etli Yavru Kedi Konserve Maması alınır mı Hills Chunks İn Gravy Kitten Hindi Etli Yavru Kedi Konserve Maması fiyat bilgisi Hills Chunks İn Gravy Kitten Hindi Etli Yavru Kedi Konserve Maması iyi midir Hills Chunks İn Gravy Kitten Hindi Etli Yavru Kedi Konserve Maması nasıldır Hills Tunder Chunks İn Gravy Okyanus Balıklı Kedi Konserve Maması Hills Tunder Chunks İn Gravy Okyanus Balıklı Kedi Konserve Maması alınır mı Hills Tunder Chunks İn Gravy Okyanus Balıklı Kedi Konserve Maması fiyat bilgisi Hills Tunder Chunks İn Gravy Okyanus Balıklı Kedi Konserve Maması iyi midir Hills Tunder Chunks İn Gravy Okyanus Balıklı Kedi Konserve Maması nasıldır Hills Yetişkin Somonlu Kedi Konservesi Hills Yetişkin Somonlu Kedi Konservesi alınır mı Hills Yetişkin Somonlu Kedi Konservesi fiyat bilgisi Hills Yetişkin Somonlu Kedi Konservesi iyi midir Hills Yetişkin Somonlu Kedi Konservesi nasıldır Kaliteli Kedi Maması kedi bakımı kedi beslenme kedi konserveleri kedi konservesi kedi mama fiyatları kedi mamaları kedi maması kedi maması fiyatları kedi maması kalitesi kedi sağlığı kısırlaştırılmış kedi maması Matisse kedi mama fiyatları Matisse kedi maması Matisse kedi maması fiyatları sağlıklı kedi mamaları
Tüm Hakları Saklıdır 2016