counter for blogspot
Kedi Maması Bitlis

 • DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
Kedi Maması Bitlis

Kedi Maması Bitlis

Bitlis, Doğu Anadolu Bölgesinde yer alan bir ilimizdir. Bitlis’i Güney kısımdan Siirt sarmaktadır. Batı kısımdan Muş Kuzeyinde ise Ayrı bulunmaktadır. Doğusunu ise Van gölü çevrelemektedir. Bitlis’te kaleler ve tarihi binalar çok fazla sayıda bulunmaktadır. Bunun yanında İslami esleriyle de öne çıkan bu şehrimiz yerli turisti çekmek için gerekli donanıma sahiptir. Osmanlı zamanında ismine ‘Bidlis’ denmektedir […]

Bitlis, Doğu Anadolu Bölgesinde yer alan bir ilimizdir. Bitlis’i Güney kısımdan Siirt sarmaktadır. Batı kısımdan Muş Kuzeyinde ise Ayrı bulunmaktadır. Doğusunu ise Van gölü çevrelemektedir. Bitlis’te kaleler ve tarihi binalar çok fazla sayıda bulunmaktadır. Bunun yanında İslami esleriyle de öne çıkan bu şehrimiz yerli turisti çekmek için gerekli donanıma sahiptir. Osmanlı zamanında ismine ‘Bidlis’ denmektedir fakat günümüze gelene kadar değişiklik göstermiştir. Yüz ölçümü bakımından çok  büyük bir alanı kaplamayan Bitlis, Nüfus bakımından da çok kalabalık bir ilimiz değildir. 2015 yılında yapılan nüfus sayımlarına göre ilin nüfusunun yaklaşık olarak 70 bin olduğu hesaplanmıştır. Bu nüfusun yaklaşık olarak 20 bin kişisinin Kırsalda yaşaması tarım ve hayvancılığı bu şehirde önemli hale getirmektedir. Şehre bağlı 3 ve önemli bucak bulunmaktadır.

 

Bitlis Doğu Anadolu Bölgesinde bulunduğu için iklimi ve bitki örtüsü bakımından da oldukça sert bir yapıya sahiptir. Kışların erken geldiği bu şehirde kar örtüsü nisan sonlarına kadar yerde kaldığı görülmüştür. Kışların bu denli geç gitmesinin sebebi ise hem hayvancılık konusunda zorluk çıkarırı, hem de evcil hayvan besleme konusunda bir takım zorlukları beraberinde getirmektedir. Yazları ise çok kısa sürmektedir ve çok sıcaktır. Karasal iklimin etkilerini anımsatan bu iklim Bitlis’in İç Anadolu Bölgesine komşu olmasından kaynaklanmaktadır.

 

Bitlis’te evcil hayvan besleme de olmaktadır. İnsanlar kedi besleme konusunda oldukça bilinçlidir. Soğuk havalarda kedi besleme işi biraz zor olsa da kedilere verilen taze mamalar sayesinde onların sağlıklı kalması sağlanmaktadır. Kedi maması ile vitamin ve mineraller ile beslenen kedilerin deri hastalığa karşı korunduğu ve tüylerinin de bir o kadar canlı olmasını sağlamaktadır. Ayrıca tüylerinin dökülmesini de %80 oranında engelleyen vitamin yüklü mamalar kullanılmaktadır.

 

Kedilerin bakımı biraz sorunlu olabilir. Bitlis, Kedi Maması konusunda bilinçli olduğu için kedilerini besin değerleri yüksek olan kuru mamalarla beslemektedir. Bu mamaların içerisinde kurutulmuş bütün et parçacıkları olması hem kediler için bir protein kaynağı olacaktır, hem lezzet açısından çokça tercih edilen bir mama olmasını sağlayacaktır hem de içerisinde bulunan yüksek protein sayesinde kedilerinizin sindirim problemlerinin önüne geçecek olan kedi mamalarıdır. Kas gelişimi için gerekli olan protein kuru mamalarda ortalama %25 oranında bulunmaktadır. Kuru mamaların sahip olduğu düşük su oranları kediniz susatacaktır. Bu nedenler dilerseniz kedi mamasını ılık suda ıslatarak yumuşamasını bekleyip bu şekilde kedinize yedirebilirsiniz.

Bu uygulama genellikle yavru kediler için uygulanmakta olup kedi maması tüketiminde maksimum verimi almaya yaramaktadır. Kedilerin günlük olarak tüketmeleri gereken mama miktarları onların yaşlarına kilolarına göre değişim göstermektedir. Gebe ve emziren kedilerin çok daha fazla besin alması gerekirken yağ oranı yüksek kediler çok mama yedirilmemesi onların kalp krizi riskini ortadan kaldıracaktır.

 

Evde Kedi Beslemenin Ne Tür Zorlukları Vardır?

 

Bu soru sıkça sorulmaktadır. Evde kedi beslemenin maliyet ve emek vermek açısından çok bir zorluğu yoktur. Kediler kendi temizliklerini kendileri yapmaktadırlar. Ayrıca onların aşılarını da düzeli olarak yaptırdığınız takdirde çok bir sağlık sorunu yaşamayacaklardır. Evde onların ihtiyacı olan en önemli şeylerde bir tanesi kedi kumudur. Kediler küçüklüklerinden beri tuvaletlerini kuma yapıp gömmeye alışmışlardır. Bu nedenle kedi kumu almanız gerekmektedir. Koku riskini önlemek isterseniz de her yerde bulunan mentollü kedi kumları bu iş için size yardımcı olacaktır. Sağlık sorunlarını da en aza indiren yüksek besin değerlerine sahip kedi mamaları ile kolay bir bakımlar kedinize bakabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Boğa
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
Bir taraftan olayların sizi zorladığını düşünebilirsiniz ve yoğun duygular hissedebilirsiniz. Ancak isteklerinizin yaratacağı heyecana kendinizi bırakabilirsiniz. Sabırlı ve sakin davranmayı başaranlar için keyifli bir gün. Dikkatinizi kendinize odaklayabilir ve geleceğe yönelik projelerinizi gerçekleştirmek için harekete geçebilirsiniz. Çeşitli seyahatler yapabilir, kendinizi yenilemek için gayret gösterebilirsiniz. Hareket halinde olanlar arkadaş olabilecekleri zeki ve donanımlı kişiler ile karşılaşabilirler.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Heyecanlı ve duygusal olacağınız bir gün. Farklı kültür ve felsefeye sahip olan kişilerle birlikte olabilirsiniz. Olaylara ve insanlara bakış açınız değişiyor. Ancak detaylara fazla takılı kalmayın ve ayrıntıların dağıtıcı etkisinden uzaklaşıp dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklayın. Yeni atılımlarda bulunmak için kuvvetli arzular duyabilirsiniz. Daha önce yapmış olduğunuz yatırımları gözden geçirecek ve dikkatinizi kendinizin dışında gelişen olaylara yönelteceksiniz. Seyahatler ve çevre gezileri keyfinizi yerine getirecek. Bazı olaylar karşısında alıngan bir tavır içine girebilirsiniz. Fakat kendinizi duygulara kaptırmayacaksınız.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün önemsediğiniz kişiler ile görüşebilir ve ciddi konular ile ilgilenebilirsiniz. Üzerinizde hissettiğiniz halsizlik ve isteksizlik gün içinde dağılacak ve dikkatinizi önem verdiğiniz konulara odaklayacaksınız. Üstelik yaşlı kişiler, patron ve otoriteyi temsil eden kişilerin sizi desteklediğini anlayacaksınız. Böylece sabırsızlığınız azalacak ve yakınlarınıza karşı anlayışlı davranacaksınız. Yapmanız gereken işler ve daha önce almış olduğunuz sorumluluklar yüzünden gerilim hissedebilirsiniz. Fakat bugün sabırlı ve disiplinli davranacaksınız.
BAŞAK BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Kendi üzerinizde oluşturduğunuz disiplin çevrenizi etkileyecek. Özellikle büyükleriniz sizi takdir edecek. Bu arada kafanızın karışıklığı yüzünden sağlığınız kolay etkilenebilir. Fakat iyimser ve yapıcı bir tavır içinde olduğunuz için sağlık sorunları ile kolay başa çıkabilirsiniz. Sadece dikkatinizi odaklamanız biraz zor olabilir. Bu nedenle dikkat gerektiren işleri sonraya erteleyin ve sevdiğiniz konular ile ilgilenin. Eğlenceli ortamlar ve açık havada dolaşmak keyfinizi yerine getirecek.
TERAZİ BURCU YORUMU
Hareketli bir gün geçirecek ve keşif gezileri yapacaksınız. Özellikle yatırıma yönelik yaptığınız araştırmalar ve çalışmalarınızı bugün gözden geçirebilirsiniz. Yenilikler ve her türlü zenginlikler dikkatinizi çekecek. Özellikle burcun birinci ve ikinci on günlük devresinde doğmuş olanların bütün dikkati yatırıma yönelik olabilir. Aynı zamanda kendinizi yenilemek, evlenmek, çocuk sahibi olmak için güçlü arzular duyacaksınız. Fakat saygı duyduğunuz kişilere karşı daha dikkatli davranın. Detaylar dikkatinizi dağıtabilir.
AKREP BURCU YORUMU
Bugün kendinizle meşgul olacaksınız. İsteklerinizin arttığı bir dönem ve parasal sorunlarınız olabilir. Daha doğrusu parasal ihtiyaçlarınız artmış olabilir. Harcama yaparken bütçenizi fazla aşmamaya özen gösterin. Bu arada arkadaşlarınızdan veya yakınlarınızdan borç alabilir veya yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Fakat hırslı bir tavır içinde bulunmayın. Özellikle sevdiklerinize karşı biraz anlayışlı davranmanız gerekiyor. Arkadaşlarınız ile daha fazla vakit geçirdiğiniz için sevdiğiniz içerleyebilir.
YAY BURCU YORUMU
Bugün alacağınız haberler sizi heyecanlandıracak ve önem verdiğiniz konular ile ilgileneceksiniz. Disiplinli ve ciddi tavırlarınız ile büyüklerinizi etkileyebilirsiniz. Özellikle burcun son on günlük devresinde doğmuş olanlar, hiçbir zaman olmadıkları kadar sabırlı ve dirayetli olacaklar. Uzun zamandır görmediğiniz büyükleriniz ile ilgilenebilir, onların ziyaretine gidebilirsiniz. Katılacağınız davetlerde önemsediğiniz dostlarınızla karşılaşabilir ve ilişkilerinizi pekiştirebilirsiniz. Bugün hareketli ve verimli bir gün geçireceksiniz.
OĞLAK BURCU YORUMU
Değiştirmek istediğiniz alışkanlıklarınızın sizi zorladığını düşünebilir ve yeni yöntemler geliştirebilirsiniz. Veya bunlar hakkında araştırmalar yapabilirsiniz. Daha önce sizde korku uyandıran konular artık aynı etkiyi yaratmayacak ve önemini kaybedecek. Bunun yerine daha başka şeyler önem kazanıyor. Bu arada hanım arkadaş ve yakınlarınız ile aranızdaki ilişkileri zorlamasanız iyi olacak. Duygular yerine aklınız ile hareket ederseniz, sorunlar ile başa çıkabilirsiniz. Aslında çözümleyici ve dikkatli bir tutum içinde bulunacaksınız ve arkadaşlarınız sizi destekleyecek.
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
 • YENİ
 • YORUM
Etiketler
en iyi kedi mamaları etli kedi maması Foxy Tavuklu Yetişkin Kedi Maması Foxy Tavuklu Yetişkin Kedi Maması alınır mı Foxy Tavuklu Yetişkin Kedi Maması fiyat bilgisi Foxy Tavuklu Yetişkin Kedi Maması iyi midir Foxy Tavuklu Yetişkin Kedi Maması nasıldır Golosi kedi maması Goody Kedi Maması Goody Yavru Kuru Kedi Maması Goody Yavru Kuru Kedi Maması alınır mı Goody Yavru Kuru Kedi Maması fiyat bilgisi Goody Yavru Kuru Kedi Maması iyi midir Goody Yavru Kuru Kedi Maması nasıldır Hills Chunks İn Gravy Kitten Hindi Etli Yavru Kedi Konserve Maması Hills Chunks İn Gravy Kitten Hindi Etli Yavru Kedi Konserve Maması alınır mı Hills Chunks İn Gravy Kitten Hindi Etli Yavru Kedi Konserve Maması fiyat bilgisi Hills Chunks İn Gravy Kitten Hindi Etli Yavru Kedi Konserve Maması iyi midir Hills Chunks İn Gravy Kitten Hindi Etli Yavru Kedi Konserve Maması nasıldır Hills Tunder Chunks İn Gravy Okyanus Balıklı Kedi Konserve Maması Hills Tunder Chunks İn Gravy Okyanus Balıklı Kedi Konserve Maması alınır mı Hills Tunder Chunks İn Gravy Okyanus Balıklı Kedi Konserve Maması fiyat bilgisi Hills Tunder Chunks İn Gravy Okyanus Balıklı Kedi Konserve Maması iyi midir Hills Tunder Chunks İn Gravy Okyanus Balıklı Kedi Konserve Maması nasıldır Hills Yetişkin Somonlu Kedi Konservesi Hills Yetişkin Somonlu Kedi Konservesi alınır mı Hills Yetişkin Somonlu Kedi Konservesi fiyat bilgisi Hills Yetişkin Somonlu Kedi Konservesi iyi midir Hills Yetişkin Somonlu Kedi Konservesi nasıldır Kaliteli Kedi Maması kedi bakımı kedi beslenme kedi konserveleri kedi konservesi kedi mama fiyatları kedi mamaları kedi maması kedi maması fiyatları kedi maması kalitesi kedi sağlığı kısırlaştırılmış kedi maması Matisse kedi mama fiyatları Matisse kedi maması Matisse kedi maması fiyatları sağlıklı kedi mamaları
Tüm Hakları Saklıdır 2016