counter for blogspot
Kedi Maması Bitlis - Kedi Maması Ürünleri Pet Shop

 • DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
Kedi Maması Bitlis

Kedi Maması Bitlis

Kedi Maması Bitlis Bitlis, Doğu Anadolu Bölgesinde yer alan bir ilimizdir. Bitlis’i Güney kısımdan Siirt sarmaktadır. Batı kısımdan Muş Kuzeyinde ise Ayrı bulunmaktadır. Doğusunu ise Van gölü çevrelemektedir. Bitlis’te kaleler ve tarihi binalar çok fazla sayıda bulunmaktadır. Bunun yanında İslami esleriyle de öne çıkan bu şehrimiz yerli turisti çekmek için gerekli donanıma sahiptir. Osmanlı zamanında […]

Kedi Maması Bitlis

Bitlis, Doğu Anadolu Bölgesinde yer alan bir ilimizdir. Bitlis’i Güney kısımdan Siirt sarmaktadır. Batı kısımdan Muş Kuzeyinde ise Ayrı bulunmaktadır. Doğusunu ise Van gölü çevrelemektedir. Bitlis’te kaleler ve tarihi binalar çok fazla sayıda bulunmaktadır. Bunun yanında İslami esleriyle de öne çıkan bu şehrimiz yerli turisti çekmek için gerekli donanıma sahiptir. Osmanlı zamanında ismine ‘Bidlis’ denmektedir fakat günümüze gelene kadar değişiklik göstermiştir. Yüz ölçümü bakımından çok  büyük bir alanı kaplamayan Bitlis, Nüfus bakımından da çok kalabalık bir ilimiz değildir. 2015 yılında yapılan nüfus sayımlarına göre ilin nüfusunun yaklaşık olarak 70 bin olduğu hesaplanmıştır. Bu nüfusun yaklaşık olarak 20 bin kişisinin Kırsalda yaşaması tarım ve hayvancılığı bu şehirde önemli hale getirmektedir. Şehre bağlı 3 ve önemli bucak bulunmaktadır.

 

Bitlis Doğu Anadolu Bölgesinde bulunduğu için iklimi ve bitki örtüsü bakımından da oldukça sert bir yapıya sahiptir. Kışların erken geldiği bu şehirde kar örtüsü nisan sonlarına kadar yerde kaldığı görülmüştür. Kışların bu denli geç gitmesinin sebebi ise hem hayvancılık konusunda zorluk çıkarırı, hem de evcil hayvan besleme konusunda bir takım zorlukları beraberinde getirmektedir. Yazları ise çok kısa sürmektedir ve çok sıcaktır. Karasal iklimin etkilerini anımsatan bu iklim Bitlis’in İç Anadolu Bölgesine komşu olmasından kaynaklanmaktadır.

 

Bitlis’te evcil hayvan besleme de olmaktadır. İnsanlar kedi besleme konusunda oldukça bilinçlidir. Soğuk havalarda kedi besleme işi biraz zor olsa da kedilere verilen taze mamalar sayesinde onların sağlıklı kalması sağlanmaktadır. Kedi maması ile vitamin ve mineraller ile beslenen kedilerin deri hastalığa karşı korunduğu ve tüylerinin de bir o kadar canlı olmasını sağlamaktadır. Ayrıca tüylerinin dökülmesini de %80 oranında engelleyen vitamin yüklü mamalar kullanılmaktadır.

Kedi Maması Bitlis

Kedilerin bakımı biraz sorunlu olabilir. Bitlis, Kedi Maması konusunda bilinçli olduğu için kedilerini besin değerleri yüksek olan kuru mamalarla beslemektedir. Bu mamaların içerisinde kurutulmuş bütün et parçacıkları olması hem kediler için bir protein kaynağı olacaktır, hem lezzet açısından çokça tercih edilen bir mama olmasını sağlayacaktır hem de içerisinde bulunan yüksek protein sayesinde kedilerinizin sindirim problemlerinin önüne geçecek olan kedi mamalarıdır. Kas gelişimi için gerekli olan protein kuru mamalarda ortalama %25 oranında bulunmaktadır. Kuru mamaların sahip olduğu düşük su oranları kediniz susatacaktır. Bu nedenler dilerseniz kedi mamasını ılık suda ıslatarak yumuşamasını bekleyip bu şekilde kedinize yedirebilirsiniz.

Bu uygulama genellikle yavru kediler için uygulanmakta olup kedi maması tüketiminde maksimum verimi almaya yaramaktadır. Kedilerin günlük olarak tüketmeleri gereken mama miktarları onların yaşlarına kilolarına göre değişim göstermektedir. Gebe ve emziren kedilerin çok daha fazla besin alması gerekirken yağ oranı yüksek kediler çok mama yedirilmemesi onların kalp krizi riskini ortadan kaldıracaktır.

 

Evde Kedi Beslemenin Ne Tür Zorlukları Vardır?

 

Bu soru sıkça sorulmaktadır. Evde kedi beslemenin maliyet ve emek vermek açısından çok bir zorluğu yoktur. Kediler kendi temizliklerini kendileri yapmaktadırlar. Ayrıca onların aşılarını da düzeli olarak yaptırdığınız takdirde çok bir sağlık sorunu yaşamayacaklardır. Evde onların ihtiyacı olan en önemli şeylerde bir tanesi kedi kumudur. Kediler küçüklüklerinden beri tuvaletlerini kuma yapıp gömmeye alışmışlardır. Bu nedenle kedi kumu almanız gerekmektedir. Koku riskini önlemek isterseniz de her yerde bulunan mentollü kedi kumları bu iş için size yardımcı olacaktır. Sağlık sorunlarını da en aza indiren yüksek besin değerlerine sahip kedi mamaları ile kolay bir bakımlar kedinize bakabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Boğa
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
Kendinizi yenilemek ve girişimde bulunmak için kuvvetli arzular duyacaksınız. Anneniz veya arkadaşlarınızın anneleri ile görüşebilir, geçmişi ve en derin isteklerinizi hatırlayabilirsiniz. İdealleriniz ve geleceğe yönelik hayalleriniz sizi harekete geçirecek. Meydana gelen olaylar fikirlerinizi veya daha önce yapmış olduğunuz projeleri değiştirmenize neden olabilir. Arkadaşlarınıza fikirlerinizi hemen söylemeyin ve şimdilik olayların gelişmesini bekleyin. Sizin fikirleriniz değişmiş olabilir ancak hemen söylemek yerine önce araştırın. Üstelik şanssızlık gibi görünen durumu fırsata dönüştürmeniz mümkün.
İKİZLER BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve geçmişte yaşadığınız olayların hatıraları ile güne başlayabilirsiniz. Yaşantınızda yenilikler yapmak için kuvvetli arzular duyacaksınız ve şimdiye kadar meydana gelen olayları ve yaşadıklarınızı gözden geçireceksiniz. Anneniz, çocukluk günleriniz ve şimdiye kadar neler yaptığınızı gözden geçirebilirsiniz. Akşama doğru arkadaşlarınız ile haberleşebilirsiniz ve yakınlarınız ile birlikte keyifli programlar yapabilirsiniz. Kardeşleriniz, çocuklar ve arkadaşlarınızın desteğini aldığınızı düşüneceksiniz ve böylece kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız ve eski duygular ile yeni isteklerinizi mukayese edeceksiniz. Bilinçaltınızı uyandıran gelişmeler olabilir. Bugün kendinizi keyifli hissedeceksiniz ve saygı duyduğunuz aile büyükleri ile ilgileneceksiniz. Bazı olaylar istediğiniz gibi gelişmese bile kendinizi şanslı hissedeceksiniz ve karışıklıkların üstesinden gelebileceğiniz duygusu ile davranacaksınız. Saygı duyduğunuz büyükleriniz sizi destekleyecek. Zaten hayata ve olaylara bakış açınız değişiyor ve yeni ideallerinizi gerçekleştirmek için olayları akışına bırakabilirsiniz. Bu arada beklediğinizden daha farklı gelişen olaylar karşısında sakin olursanız, kazanacaksınız.
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
Yoğun duygular ile güne başlayacaksınız. Belki gördüğünüz rüyaların etkisinde kalmış olabilirsiniz veya bilinçaltınızın derinlerinden yükselen unutulmuş arzularınız uyanmış olabilir. Huzursuz ve duygusal bir tavır içinde olabilirsiniz fakat saygı duyduğunuz kişilerin iyimser ve yapıcı tavırlarından etkileneceksiniz. Böylece olaylara iyimser açıdan bakmayı başarabilirsiniz ve kendinizi yenileyebilirsiniz. Hem fikirleriniz, hem de duygularınız değişiyor. Böylece sağlığınız da güçleniyor. Yabancılar ve farklı çevreler ile ilişki kurmak keyfinizi yerine getirecek.
TERAZİ BURCU YORUMU
Saygı duyduğunuz konular ve kişiler artık ilginizi çekmeyecek ve çok daha başka konular ve farklı felsefeye sahip kişiler ile ilgileneceksiniz. Bugün sinema, tiyatro ve eğlence yerlerine gidebilir, sürpriz davetler alabilirsiniz. Beklentileriniz ile meydana gelmiş olan olaylar çok farklı olabilir ve bunun gerilimini hissediyor olabilirsiniz. Ancak mantıklı davranacaksınız ve olayları bir kez daha gözden geçireceksiniz. Arkadaşlarınızın desteğini alabilirsiniz. Biraz makul olursanız, isteklerinizi gerçekleştirmeniz mümkün olacak. Akşama doğru arkadaşlarınız ile buluşabilir ve keyifli organizasyonlara katılabilirsiniz.
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
Duygularınızı denetlemeniz bugün biraz zor olabilir. Çok çeşitli düşünceler içine girebilirsiniz. Ancak dışarı çıkmak ve arkadaşlarınız ile haberleşmek keyfinizi yerine getirecek. Bu arada ir türlü girişimde bulunamadığınız konu ile ilgili daha iyimser bir tavır içine girebilirsiniz ve fikirlerinizi heyecan ile ortaya koyabilirsiniz. Özellikle akşama doğru alacağınız haberler ve davetler sizi heyecanlandıracak. Ayrıca keyifli organizasyonlar yapabilirsiniz ve uzun zamandır görmediğiniz arkadaşlarınız ile buluşabilirsiniz. Biraz heyecanlı ve huzursuz olabilirsiniz fakat yakınlarınız ile yapacağınız görüşmeler keyfinizi yerine getirecek.
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
Eski arkadaşlarınız, uzun zamandır görmediğiniz dostlarınız aklınıza gelebilir. Veya sürpriz karşılaşmalar sizi heyecanlandırabilir. Bugün kendinizi farklı hissedeceksiniz. Yakınlarınız, çocuklar, kardeşleriniz, arkadaşlarınız ve projeleriniz ile ilgileneceksiniz. Çok farklı düşünceleriniz olabilir ve yaratıcı fikirlerinizi yakınlarınıza anlatabilirsiniz. İlginç kişiler ve özgür düşünceye sahip olanlar dikkatinizi çekecek ve yaratıcı potansiyeliniz uyanacak. Olaylara çok farklı açılardan bakabilirsiniz ve fikirlerinizi tamamen değiştirebilirsiniz.
BALIK BURCU YORUMU
 • YENİ
 • YORUM
Etiketler
en iyi kedi mamaları etli kedi maması Foxy Tavuklu Yetişkin Kedi Maması Foxy Tavuklu Yetişkin Kedi Maması alınır mı Foxy Tavuklu Yetişkin Kedi Maması fiyat bilgisi Foxy Tavuklu Yetişkin Kedi Maması iyi midir Foxy Tavuklu Yetişkin Kedi Maması nasıldır Golosi kedi maması Goody Kedi Maması Goody Yavru Kuru Kedi Maması Goody Yavru Kuru Kedi Maması alınır mı Goody Yavru Kuru Kedi Maması fiyat bilgisi Goody Yavru Kuru Kedi Maması iyi midir Goody Yavru Kuru Kedi Maması nasıldır Hills Chunks İn Gravy Kitten Hindi Etli Yavru Kedi Konserve Maması Hills Chunks İn Gravy Kitten Hindi Etli Yavru Kedi Konserve Maması alınır mı Hills Chunks İn Gravy Kitten Hindi Etli Yavru Kedi Konserve Maması fiyat bilgisi Hills Chunks İn Gravy Kitten Hindi Etli Yavru Kedi Konserve Maması iyi midir Hills Chunks İn Gravy Kitten Hindi Etli Yavru Kedi Konserve Maması nasıldır Hills Tunder Chunks İn Gravy Okyanus Balıklı Kedi Konserve Maması Hills Tunder Chunks İn Gravy Okyanus Balıklı Kedi Konserve Maması alınır mı Hills Tunder Chunks İn Gravy Okyanus Balıklı Kedi Konserve Maması fiyat bilgisi Hills Tunder Chunks İn Gravy Okyanus Balıklı Kedi Konserve Maması iyi midir Hills Tunder Chunks İn Gravy Okyanus Balıklı Kedi Konserve Maması nasıldır Hills Yetişkin Somonlu Kedi Konservesi Hills Yetişkin Somonlu Kedi Konservesi alınır mı Hills Yetişkin Somonlu Kedi Konservesi fiyat bilgisi Hills Yetişkin Somonlu Kedi Konservesi iyi midir Hills Yetişkin Somonlu Kedi Konservesi nasıldır Kaliteli Kedi Maması kedi bakımı kedi beslenme kedi konserveleri kedi konservesi kedi mama fiyatları kedi mamaları kedi maması kedi maması fiyatları kedi maması kalitesi kedi sağlığı kısırlaştırılmış kedi maması Matisse kedi mama fiyatları Matisse kedi maması Matisse kedi maması fiyatları sağlıklı kedi mamaları
Tüm Hakları Saklıdır 2016