counter for blogspot
Kedi Maması Beyoğlu

 • DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
Kedi Maması Beyoğlu

Kedi Maması Beyoğlu

Beyoğlu, İstanbul ili sınırları içerisinde yer alan bir ilçe merkezinin adıdır. İstanbul’un Avrupa yakasının Haliç’e bakan tarafında konuşlanmıştır. Doğusunda Beşiktaş, Kuzeyinde Şişli ve İstanbul boğazı, Kuzey batısından Kağıthane ve Eyüp çevrelemektedir. Köy yerleşimi bulunmayan Beyoğlu ilçesi bugün 42 mahalleden oluşmaktadır. Haliç ve tarihi yarımada ekseninde konuşlanan yerleşim biri Yunancada karşı yaka anlamına gelen Pera adıyla […]

Beyoğlu, İstanbul ili sınırları içerisinde yer alan bir ilçe merkezinin adıdır. İstanbul’un Avrupa yakasının Haliç’e bakan tarafında konuşlanmıştır. Doğusunda Beşiktaş, Kuzeyinde Şişli ve İstanbul boğazı, Kuzey batısından Kağıthane ve Eyüp çevrelemektedir. Köy yerleşimi bulunmayan Beyoğlu ilçesi bugün 42 mahalleden oluşmaktadır. Haliç ve tarihi yarımada ekseninde konuşlanan yerleşim biri Yunancada karşı yaka anlamına gelen Pera adıyla Orta Çağ döneminde anılmaya başlanmıştır. Türkler tarafından Beyoğlu olarak adlandırılmasının sebebi, Osmanlı Devleti zamanın da yaşayan bir Osmanlı beyinin oğlunun konağı bu bölgede konuşlanmıştır. Bir diğer rivayete göre ise Venedik Büyükelçisi olan bir kişinin, Rum bir kadın ile evlenerek doğan çocuğu Luigi Gritti’nin bugün ki Taksim dolaylarından bir konağa sahip olmasından dolayı bu isim verildiği rivayet edilmektedir. Beyoğlu önceler de bağ ve bahçelerin önemli derecede fazla olduğu kırsal bir yerleşim alanı olmasıydı. Beyoğlu, Hıristiyan yabancıların ve Elçilik binalarının bu konumda inşa edilmesinden dolayı Avrupai bir görünüm kazanmıştır. En önemli caddelerden biri olan İstiklal Caddesi burada yer almaktadır. İstiklal Caddesi’nin eski ismi ” Grand Rue De Pera ” olduğu bilinmektedir. Beyoğlu, bugün Türkiye Cumhuriyeti içerisinde yer alan İstanbul ili sınırları içerisinde, 2015 nüfus bildirimlerine göre 242,250 kişi yaşamaktadır. Beyoğlu ilçesi İstanbul’un en eski tarihine sahip yapı olan Galata Kulesine sahip bir ilçedir.

 

 

Kedi Maması konusunda seçici davranmak gerçekten önemlidir. Kedinizin ihtiyaçları doğrultusunda bir mama tercihi kedinizin sağlıklı gelişmesi açısından yarar sağlar. Yanlış tercih edilen Kedi Maması ise kedinizin ilerde oluşabilecek sağlık sorunları ile başbaşa kalma ihtimalini ortaya çıkarmaktadır. Kedi Maması seçerken marka konusuna da dikkat edilmelidir. Piyasa da bulunan çoğu mama kaliteli standartlarının oldukça üzerinde üretilirken, çoğu Kedi Maması ise protein kaynağı belli olmayan ürünlerle üretilmekte ve çoğu zaman kedinizin sindirim sisteminde ki hasarlara yol açmaktadır. Kedilerde görülen en önemli hastalıkların nedeni hijyendir. Hijyen kurallarını satın aldığınız Kedi Maması ürününde mutlaka aramanız gereklidir. Kedi bakımında hijyen en önemli noktalardan birisidir. Hijyenli ortamlar yaşayan kediler daha sağlıklı, deri ve tüy bakımından sık ve parlak olarak yaşamına devam ederken, hijyen sağlanmamış ortamlarda büyüyen kediler ise sık sık hasta olmakta, bağışıklık sistemi zayıf deri ve tüy kalitesinden yoksun olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu nedenle kedinizin bakımında hijyen kurallarınızı üst seviyede tutarak kedinizin ilerde oluşabilecek sağlık problemleri karşısında koruyucu bir önlem almanız gerekmektedir. Yapılan araştırmalar neticesinde, Hijyenli ortamları seven kediler, dışkılama olayını hijyen kurallarını dahilinde uyguluyor olmasıdır. Kedi kumunun kaliteli olması ortamda ki kokunun dağılmamasını sağlar. Kediler, oyun gibi faaliyetleri sevdikleri için onlarlar gün içerisinde sık sık küçük oyunlar oynayabilirsiniz. Kedinize fiziksel anlamda katkı sağlayan bu oyunlar aynı zamanda ruhsal gelişim ve ruhsal gelişimin sürdürülebilmesi konusunda önemli yer oynamaktadır.

Gebelik döneminde ki kedileriniz için gerekli ortamın sağlanması gereklidir. Gebe kedilerinizin rahat edebilmesi için yataklarına mevsime göre uygun yastıklar kullanılmalıdır. Gebelik süresince beslenme önemlidir. Kedi Maması olarak bir çok markayı bugün Beyoğlu ilçesinde bulabilirsiniz. Çeşitli petshoplar, alışveriş merkezleri hatta petrol istasyonlarında bile Kedi Maması satılması Beyoğlu ilçesinde Kedi Maması bulma şansınızı arttırmaktadır. Uzman Veteriner hekimin önerileri doğrultusunda hasta olan kedileriniz için beslenme zorluğu çekmemesi için uygun mama tercih edilmesi gerekmektedir. Yaşlı kedilere sahip bir kedi sever iseniz onların sindirim sıkıntıları yaşamaması için enerjisi düşük mamalar tercih etmelisiniz. Kedi maması çok çeşitlilik gösterirken kedinize en uygun olanı seçmeyi unutmayın.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Boğa
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
Bir taraftan olayların sizi zorladığını düşünebilirsiniz ve yoğun duygular hissedebilirsiniz. Ancak isteklerinizin yaratacağı heyecana kendinizi bırakabilirsiniz. Sabırlı ve sakin davranmayı başaranlar için keyifli bir gün. Dikkatinizi kendinize odaklayabilir ve geleceğe yönelik projelerinizi gerçekleştirmek için harekete geçebilirsiniz. Çeşitli seyahatler yapabilir, kendinizi yenilemek için gayret gösterebilirsiniz. Hareket halinde olanlar arkadaş olabilecekleri zeki ve donanımlı kişiler ile karşılaşabilirler.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Heyecanlı ve duygusal olacağınız bir gün. Farklı kültür ve felsefeye sahip olan kişilerle birlikte olabilirsiniz. Olaylara ve insanlara bakış açınız değişiyor. Ancak detaylara fazla takılı kalmayın ve ayrıntıların dağıtıcı etkisinden uzaklaşıp dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklayın. Yeni atılımlarda bulunmak için kuvvetli arzular duyabilirsiniz. Daha önce yapmış olduğunuz yatırımları gözden geçirecek ve dikkatinizi kendinizin dışında gelişen olaylara yönelteceksiniz. Seyahatler ve çevre gezileri keyfinizi yerine getirecek. Bazı olaylar karşısında alıngan bir tavır içine girebilirsiniz. Fakat kendinizi duygulara kaptırmayacaksınız.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün önemsediğiniz kişiler ile görüşebilir ve ciddi konular ile ilgilenebilirsiniz. Üzerinizde hissettiğiniz halsizlik ve isteksizlik gün içinde dağılacak ve dikkatinizi önem verdiğiniz konulara odaklayacaksınız. Üstelik yaşlı kişiler, patron ve otoriteyi temsil eden kişilerin sizi desteklediğini anlayacaksınız. Böylece sabırsızlığınız azalacak ve yakınlarınıza karşı anlayışlı davranacaksınız. Yapmanız gereken işler ve daha önce almış olduğunuz sorumluluklar yüzünden gerilim hissedebilirsiniz. Fakat bugün sabırlı ve disiplinli davranacaksınız.
BAŞAK BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Kendi üzerinizde oluşturduğunuz disiplin çevrenizi etkileyecek. Özellikle büyükleriniz sizi takdir edecek. Bu arada kafanızın karışıklığı yüzünden sağlığınız kolay etkilenebilir. Fakat iyimser ve yapıcı bir tavır içinde olduğunuz için sağlık sorunları ile kolay başa çıkabilirsiniz. Sadece dikkatinizi odaklamanız biraz zor olabilir. Bu nedenle dikkat gerektiren işleri sonraya erteleyin ve sevdiğiniz konular ile ilgilenin. Eğlenceli ortamlar ve açık havada dolaşmak keyfinizi yerine getirecek.
TERAZİ BURCU YORUMU
Hareketli bir gün geçirecek ve keşif gezileri yapacaksınız. Özellikle yatırıma yönelik yaptığınız araştırmalar ve çalışmalarınızı bugün gözden geçirebilirsiniz. Yenilikler ve her türlü zenginlikler dikkatinizi çekecek. Özellikle burcun birinci ve ikinci on günlük devresinde doğmuş olanların bütün dikkati yatırıma yönelik olabilir. Aynı zamanda kendinizi yenilemek, evlenmek, çocuk sahibi olmak için güçlü arzular duyacaksınız. Fakat saygı duyduğunuz kişilere karşı daha dikkatli davranın. Detaylar dikkatinizi dağıtabilir.
AKREP BURCU YORUMU
Bugün kendinizle meşgul olacaksınız. İsteklerinizin arttığı bir dönem ve parasal sorunlarınız olabilir. Daha doğrusu parasal ihtiyaçlarınız artmış olabilir. Harcama yaparken bütçenizi fazla aşmamaya özen gösterin. Bu arada arkadaşlarınızdan veya yakınlarınızdan borç alabilir veya yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Fakat hırslı bir tavır içinde bulunmayın. Özellikle sevdiklerinize karşı biraz anlayışlı davranmanız gerekiyor. Arkadaşlarınız ile daha fazla vakit geçirdiğiniz için sevdiğiniz içerleyebilir.
YAY BURCU YORUMU
Bugün alacağınız haberler sizi heyecanlandıracak ve önem verdiğiniz konular ile ilgileneceksiniz. Disiplinli ve ciddi tavırlarınız ile büyüklerinizi etkileyebilirsiniz. Özellikle burcun son on günlük devresinde doğmuş olanlar, hiçbir zaman olmadıkları kadar sabırlı ve dirayetli olacaklar. Uzun zamandır görmediğiniz büyükleriniz ile ilgilenebilir, onların ziyaretine gidebilirsiniz. Katılacağınız davetlerde önemsediğiniz dostlarınızla karşılaşabilir ve ilişkilerinizi pekiştirebilirsiniz. Bugün hareketli ve verimli bir gün geçireceksiniz.
OĞLAK BURCU YORUMU
Değiştirmek istediğiniz alışkanlıklarınızın sizi zorladığını düşünebilir ve yeni yöntemler geliştirebilirsiniz. Veya bunlar hakkında araştırmalar yapabilirsiniz. Daha önce sizde korku uyandıran konular artık aynı etkiyi yaratmayacak ve önemini kaybedecek. Bunun yerine daha başka şeyler önem kazanıyor. Bu arada hanım arkadaş ve yakınlarınız ile aranızdaki ilişkileri zorlamasanız iyi olacak. Duygular yerine aklınız ile hareket ederseniz, sorunlar ile başa çıkabilirsiniz. Aslında çözümleyici ve dikkatli bir tutum içinde bulunacaksınız ve arkadaşlarınız sizi destekleyecek.
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
 • YENİ
 • YORUM
Etiketler
en iyi kedi mamaları etli kedi maması Foxy Tavuklu Yetişkin Kedi Maması Foxy Tavuklu Yetişkin Kedi Maması alınır mı Foxy Tavuklu Yetişkin Kedi Maması fiyat bilgisi Foxy Tavuklu Yetişkin Kedi Maması iyi midir Foxy Tavuklu Yetişkin Kedi Maması nasıldır Golosi kedi maması Goody Kedi Maması Goody Yavru Kuru Kedi Maması Goody Yavru Kuru Kedi Maması alınır mı Goody Yavru Kuru Kedi Maması fiyat bilgisi Goody Yavru Kuru Kedi Maması iyi midir Goody Yavru Kuru Kedi Maması nasıldır Hills Chunks İn Gravy Kitten Hindi Etli Yavru Kedi Konserve Maması Hills Chunks İn Gravy Kitten Hindi Etli Yavru Kedi Konserve Maması alınır mı Hills Chunks İn Gravy Kitten Hindi Etli Yavru Kedi Konserve Maması fiyat bilgisi Hills Chunks İn Gravy Kitten Hindi Etli Yavru Kedi Konserve Maması iyi midir Hills Chunks İn Gravy Kitten Hindi Etli Yavru Kedi Konserve Maması nasıldır Hills Tunder Chunks İn Gravy Okyanus Balıklı Kedi Konserve Maması Hills Tunder Chunks İn Gravy Okyanus Balıklı Kedi Konserve Maması alınır mı Hills Tunder Chunks İn Gravy Okyanus Balıklı Kedi Konserve Maması fiyat bilgisi Hills Tunder Chunks İn Gravy Okyanus Balıklı Kedi Konserve Maması iyi midir Hills Tunder Chunks İn Gravy Okyanus Balıklı Kedi Konserve Maması nasıldır Hills Yetişkin Somonlu Kedi Konservesi Hills Yetişkin Somonlu Kedi Konservesi alınır mı Hills Yetişkin Somonlu Kedi Konservesi fiyat bilgisi Hills Yetişkin Somonlu Kedi Konservesi iyi midir Hills Yetişkin Somonlu Kedi Konservesi nasıldır Kaliteli Kedi Maması kedi bakımı kedi beslenme kedi konserveleri kedi konservesi kedi mama fiyatları kedi mamaları kedi maması kedi maması fiyatları kedi maması kalitesi kedi sağlığı kısırlaştırılmış kedi maması Matisse kedi mama fiyatları Matisse kedi maması Matisse kedi maması fiyatları sağlıklı kedi mamaları
Tüm Hakları Saklıdır 2016