counter for blogspot
Kedi Maması Beylikdüzü

 • DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
Kedi Maması Beylikdüzü

Kedi Maması Beylikdüzü

İstanbul’un Yapısal Özelliği   İstanbul gerek yaşam standartları gerekse insan nüfusu bakımından Türkiye’nin en metropoliten şehridir. Avrupa ve Asya kıtalarının birleşimi olan bu şehirde jeopolitik konumu gereği dünya şehirleri arasına girmekte zorlanmayan İstanbul, yaşamsal olarak hayatın hem zor hem çok hareketli ve genellikle de zevki doruklarında yaşayabileceğiniz nadir şehirlerimizdendir. İstanbul Türkiye’nin kuzeybatısında yer alan Marmara […]

İstanbul’un Yapısal Özelliği

 

İstanbul gerek yaşam standartları gerekse insan nüfusu bakımından Türkiye’nin en metropoliten şehridir. Avrupa ve Asya kıtalarının birleşimi olan bu şehirde jeopolitik konumu gereği dünya şehirleri arasına girmekte zorlanmayan İstanbul, yaşamsal olarak hayatın hem zor hem çok hareketli ve genellikle de zevki doruklarında yaşayabileceğiniz nadir şehirlerimizdendir. İstanbul Türkiye’nin kuzeybatısında yer alan Marmara denizi kıyısında boğaz boyunca uzanan, halici çevreleyen yapısı ile adeta bir olanakların şehridir.

 

Beylikdüzü’nün Yapısal Özelliği

 

Beylikdüzü ilçesi İstanbul’un gece kondu yapılaşması olmayan nadir ilçelerinden bir tanesidir. Toplu yapılaşma ve lüks villaların bulunduğu bu semtte genellikle üniversite mezunları yaşar. Gelir düzeyi üst skalada olan bu kişiler çevreye ve sokak hayvanlara verdikleri önemle tam anlamı ile bir medeniyet dersi vermektedirler. Beylikdüzü’nün güneyinde Marmara Denizi doğusunda avcılar batısında ise Büyükçekmece bulunur. Yaşam standartlarının en üst düzeyde olduğu beylikdüzü ilçesinde yaşam oldukça hareketli ve güvenilirdir. İnsanlarının yaşam tarzları dolayısı ile evcil hayvan bakımı oldukça yaygın ve hayvanların doğal yaşam alanlarına saygılı bir kitle mevcuttur. İstanbul’un en kozmopolitik insanlarının bulunduğu ilçede hatrı sayılır bir çoğunlukta da yabancı uyruklu insanlar yaşamaktadır. Tam bir Avrupa ilçesi olan beylikdüzü içerisinde geniş bulvarları bolca yeşillik alanları ve parkları ile evcil hayvan bakımı oldukça kolay ve zevkli bir hale getirilmiştir.

 

Kedilerin Yapısal Özellikleri

 

Ev kedileri yapısal olarak küçük kedigillerden olan etobur, tüylü ve evcilleştirilmiştir. İnsanlar tarafından genellikle yaptıkları ilginç hareketlerden etkilenip ya da haşere fare gibi istenmeyen canlıları yok etmesi amacıyla beslenmektedir. Kedilerin günümüzde bilinen 70’den fazla farklı ırkı bulunmaktadır. Bu ırklar arasında bariz bir şekilde ayrıt edilebilen dış görünüş ve karakter farklılıkları bulunmaktadır. Kediler genel olarak tek başına avlanabilme içgüdüleri bulunmasına rağmen gerektiğinde oldukça sosyal yapıdadır. Kedilerin kendine özgü vücut dillerinin yanı sıra bir de ses tonlarında ayrı bir dil bulunmaktadır.

 

Kedi Bakımı Kolaylıkları

 

Kediler yapı itibarı ile tek başına hayatını idame ettirebilme özelliklerinden doğan insanlara olan ihtiyacının sınırlı olması gerekliliği ile diğer evcil hayvanlara göre çok daha kolay beslenebilmektedir. Dışarı tuvalet ihtiyacı ve devamlı yürüyüş aktivitesi ihtiyacı bulunmayan kediler yoğun çalışan ve evde vakit geçiremeyen insanlar için ideal bir ev hayvanıdır. Tuvalet eğitimi gerektirmeyen ve kendini temizleyen bir evcil hayvan olan kediler hijyen bakımından gayet makul bir ev hayvanıdır.

 

Kedi Bakımı Zorlukları

 

Kediler bu özgür yapılarından dolayı size çok fazla itaat etmeyeceklerdir. Her zaman istedikleri gibi hareket eden bu canlılar köpekler gibi sizi lider konumuna yerleştirmesi oldukça güçtür ki bu durum kedi bakımını zorlaştıran en büyük etkendir. Zaman zaman kediler evinizi doğal ortamlarındaki gibi kullanıp kişisel eşyalarınıza ciddi zarar verebilirler. Ayrıca çiftleşme dönemlerinde ne kadar itaat eğitimini kabul ettirip kendinizi lider olarak kabul ettirsenizde o dönemde asla sizi kabul etmeyecekler ve sizi yanında istemeyeceklerdir. Bu durumda dikkat etmezseniz büyük olasılıkla evden kaçıp eş aramaya çıkacaklardır.

 

Kedi Mamalarında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Kedi mamaları için öncelikle AAFCO yada FEDIAF onaylı olmaları, tam ve dengeli ibaresi taşımaları gerekiyor. AAFCO’nin açılımı “The Association of American Feed Control Officials’dır ve sadece ABD menşeli ürünlerde geçerlidir. Avrupa ve diğer ülkelerde bunu aramak doğru olmaz ve Avrupa birliğinin standartları daha farklıdır. Avrupa için FEDIAF üyesi mi ve üretimi buna uygun mu diye bakmak gerekir. Genel olarak protein oranı fazla, yağ oranı azca, mısır pirinç benzer biçimde tahılları azca içeren(mümkünse içermeyen) mamalar daha yararlı olurken fazla yağlı mamalar kedilere daha lezzetli geliyor. Çok yüksek protein değeri, tuz oranı böbrek ve üre rahatsızlıkları yapıyor. Balıklı mamalar kedinin tüy dökümünü azaltıp tüylerini parlaklaştırırken, tavuklu mamalar alerjilere sebep olabiliyor. Ayrıca mamalarda meal by-product ifadesi mamanın hayvansal üründen değil de yan üründen yapıldığını belirtiyor ki bu da hayvanımıza alerjik reaksiyonlara sebep oluyor. Taurin maddesi kedilerin üreme sistemlerine destekte bulunurken selüloz şeklinde sindiremediği maddeler hastalık verebiliyor. Kedi maması Beylikdüzü için çevredeki veteriner hekim ya da petshoplardan yukarıdaki şartlara dikkat ederek almalı ve kedinize sunmalısınız

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Boğa
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
Bir taraftan olayların sizi zorladığını düşünebilirsiniz ve yoğun duygular hissedebilirsiniz. Ancak isteklerinizin yaratacağı heyecana kendinizi bırakabilirsiniz. Sabırlı ve sakin davranmayı başaranlar için keyifli bir gün. Dikkatinizi kendinize odaklayabilir ve geleceğe yönelik projelerinizi gerçekleştirmek için harekete geçebilirsiniz. Çeşitli seyahatler yapabilir, kendinizi yenilemek için gayret gösterebilirsiniz. Hareket halinde olanlar arkadaş olabilecekleri zeki ve donanımlı kişiler ile karşılaşabilirler.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Heyecanlı ve duygusal olacağınız bir gün. Farklı kültür ve felsefeye sahip olan kişilerle birlikte olabilirsiniz. Olaylara ve insanlara bakış açınız değişiyor. Ancak detaylara fazla takılı kalmayın ve ayrıntıların dağıtıcı etkisinden uzaklaşıp dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklayın. Yeni atılımlarda bulunmak için kuvvetli arzular duyabilirsiniz. Daha önce yapmış olduğunuz yatırımları gözden geçirecek ve dikkatinizi kendinizin dışında gelişen olaylara yönelteceksiniz. Seyahatler ve çevre gezileri keyfinizi yerine getirecek. Bazı olaylar karşısında alıngan bir tavır içine girebilirsiniz. Fakat kendinizi duygulara kaptırmayacaksınız.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün önemsediğiniz kişiler ile görüşebilir ve ciddi konular ile ilgilenebilirsiniz. Üzerinizde hissettiğiniz halsizlik ve isteksizlik gün içinde dağılacak ve dikkatinizi önem verdiğiniz konulara odaklayacaksınız. Üstelik yaşlı kişiler, patron ve otoriteyi temsil eden kişilerin sizi desteklediğini anlayacaksınız. Böylece sabırsızlığınız azalacak ve yakınlarınıza karşı anlayışlı davranacaksınız. Yapmanız gereken işler ve daha önce almış olduğunuz sorumluluklar yüzünden gerilim hissedebilirsiniz. Fakat bugün sabırlı ve disiplinli davranacaksınız.
BAŞAK BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Kendi üzerinizde oluşturduğunuz disiplin çevrenizi etkileyecek. Özellikle büyükleriniz sizi takdir edecek. Bu arada kafanızın karışıklığı yüzünden sağlığınız kolay etkilenebilir. Fakat iyimser ve yapıcı bir tavır içinde olduğunuz için sağlık sorunları ile kolay başa çıkabilirsiniz. Sadece dikkatinizi odaklamanız biraz zor olabilir. Bu nedenle dikkat gerektiren işleri sonraya erteleyin ve sevdiğiniz konular ile ilgilenin. Eğlenceli ortamlar ve açık havada dolaşmak keyfinizi yerine getirecek.
TERAZİ BURCU YORUMU
Hareketli bir gün geçirecek ve keşif gezileri yapacaksınız. Özellikle yatırıma yönelik yaptığınız araştırmalar ve çalışmalarınızı bugün gözden geçirebilirsiniz. Yenilikler ve her türlü zenginlikler dikkatinizi çekecek. Özellikle burcun birinci ve ikinci on günlük devresinde doğmuş olanların bütün dikkati yatırıma yönelik olabilir. Aynı zamanda kendinizi yenilemek, evlenmek, çocuk sahibi olmak için güçlü arzular duyacaksınız. Fakat saygı duyduğunuz kişilere karşı daha dikkatli davranın. Detaylar dikkatinizi dağıtabilir.
AKREP BURCU YORUMU
Bugün kendinizle meşgul olacaksınız. İsteklerinizin arttığı bir dönem ve parasal sorunlarınız olabilir. Daha doğrusu parasal ihtiyaçlarınız artmış olabilir. Harcama yaparken bütçenizi fazla aşmamaya özen gösterin. Bu arada arkadaşlarınızdan veya yakınlarınızdan borç alabilir veya yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Fakat hırslı bir tavır içinde bulunmayın. Özellikle sevdiklerinize karşı biraz anlayışlı davranmanız gerekiyor. Arkadaşlarınız ile daha fazla vakit geçirdiğiniz için sevdiğiniz içerleyebilir.
YAY BURCU YORUMU
Bugün alacağınız haberler sizi heyecanlandıracak ve önem verdiğiniz konular ile ilgileneceksiniz. Disiplinli ve ciddi tavırlarınız ile büyüklerinizi etkileyebilirsiniz. Özellikle burcun son on günlük devresinde doğmuş olanlar, hiçbir zaman olmadıkları kadar sabırlı ve dirayetli olacaklar. Uzun zamandır görmediğiniz büyükleriniz ile ilgilenebilir, onların ziyaretine gidebilirsiniz. Katılacağınız davetlerde önemsediğiniz dostlarınızla karşılaşabilir ve ilişkilerinizi pekiştirebilirsiniz. Bugün hareketli ve verimli bir gün geçireceksiniz.
OĞLAK BURCU YORUMU
Değiştirmek istediğiniz alışkanlıklarınızın sizi zorladığını düşünebilir ve yeni yöntemler geliştirebilirsiniz. Veya bunlar hakkında araştırmalar yapabilirsiniz. Daha önce sizde korku uyandıran konular artık aynı etkiyi yaratmayacak ve önemini kaybedecek. Bunun yerine daha başka şeyler önem kazanıyor. Bu arada hanım arkadaş ve yakınlarınız ile aranızdaki ilişkileri zorlamasanız iyi olacak. Duygular yerine aklınız ile hareket ederseniz, sorunlar ile başa çıkabilirsiniz. Aslında çözümleyici ve dikkatli bir tutum içinde bulunacaksınız ve arkadaşlarınız sizi destekleyecek.
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
 • YENİ
 • YORUM
Etiketler
en iyi kedi mamaları etli kedi maması Foxy Tavuklu Yetişkin Kedi Maması Foxy Tavuklu Yetişkin Kedi Maması alınır mı Foxy Tavuklu Yetişkin Kedi Maması fiyat bilgisi Foxy Tavuklu Yetişkin Kedi Maması iyi midir Foxy Tavuklu Yetişkin Kedi Maması nasıldır Golosi kedi maması Goody Kedi Maması Goody Yavru Kuru Kedi Maması Goody Yavru Kuru Kedi Maması alınır mı Goody Yavru Kuru Kedi Maması fiyat bilgisi Goody Yavru Kuru Kedi Maması iyi midir Goody Yavru Kuru Kedi Maması nasıldır Hills Chunks İn Gravy Kitten Hindi Etli Yavru Kedi Konserve Maması Hills Chunks İn Gravy Kitten Hindi Etli Yavru Kedi Konserve Maması alınır mı Hills Chunks İn Gravy Kitten Hindi Etli Yavru Kedi Konserve Maması fiyat bilgisi Hills Chunks İn Gravy Kitten Hindi Etli Yavru Kedi Konserve Maması iyi midir Hills Chunks İn Gravy Kitten Hindi Etli Yavru Kedi Konserve Maması nasıldır Hills Tunder Chunks İn Gravy Okyanus Balıklı Kedi Konserve Maması Hills Tunder Chunks İn Gravy Okyanus Balıklı Kedi Konserve Maması alınır mı Hills Tunder Chunks İn Gravy Okyanus Balıklı Kedi Konserve Maması fiyat bilgisi Hills Tunder Chunks İn Gravy Okyanus Balıklı Kedi Konserve Maması iyi midir Hills Tunder Chunks İn Gravy Okyanus Balıklı Kedi Konserve Maması nasıldır Hills Yetişkin Somonlu Kedi Konservesi Hills Yetişkin Somonlu Kedi Konservesi alınır mı Hills Yetişkin Somonlu Kedi Konservesi fiyat bilgisi Hills Yetişkin Somonlu Kedi Konservesi iyi midir Hills Yetişkin Somonlu Kedi Konservesi nasıldır Kaliteli Kedi Maması kedi bakımı kedi beslenme kedi konserveleri kedi konservesi kedi mama fiyatları kedi mamaları kedi maması kedi maması fiyatları kedi maması kalitesi kedi sağlığı kısırlaştırılmış kedi maması Matisse kedi mama fiyatları Matisse kedi maması Matisse kedi maması fiyatları sağlıklı kedi mamaları
Tüm Hakları Saklıdır 2016