counter for blogspot
Kedi Maması Beykoz

 • DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
Kedi Maması Beykoz

Kedi Maması Beykoz

Beykoz, İstanbul’un Anadolu Yakasında bulunan tarihi çok eskilere dayanan güzel bir ilçesidir. Coğrafi konum olarak, Kocaeli Yarım Adası’nın batısında bulunan Beykoz’un İstanbul Boğazı’na olduğu gibi aynı zamanda Karadeniz’e de kıyısı vardır. Beykoz’un tarihine ilişkin bilinen en eski kaynak M.Ö. 700’lere kadar uzanır. Bu dönemlerde “Traklar” olarak isimlendirilen bir halk buraya deniz yoluyla gelip kendilerine yurt […]

Beykoz, İstanbul’un Anadolu Yakasında bulunan tarihi çok eskilere dayanan güzel bir ilçesidir. Coğrafi konum olarak, Kocaeli Yarım Adası’nın batısında bulunan Beykoz’un İstanbul Boğazı’na olduğu gibi aynı zamanda Karadeniz’e de kıyısı vardır. Beykoz’un tarihine ilişkin bilinen en eski kaynak M.Ö. 700’lere kadar uzanır. Bu dönemlerde “Traklar” olarak isimlendirilen bir halk buraya deniz yoluyla gelip kendilerine yurt edinmişlerdir. “Traklar” Trakya bölgesine isimlerini veren eski savaşçı bir halktır. Daha sonraki dönemlere gelindiğinde bu bölge Bizans egemenliği altına girer. Çeşitli dönemlerde Persler ve Araplarda bu bölgeyi egemenlikleri altına almış olsalar da fazla durmamışlardır. Son olarak Osmanlı Devleti padişahı Yıldırım Bayezid’in bu bölgeyi ele geçirmesinden sonra artık buranın adı Beykoz olmuştur. Beykoz isminin nereden geldiğine dair çeşitli rivayetler ortaya atılmıştır. Bunların en çok itibar göreni şu şekilde aktarılır; “kos” sözcüğü Farsçada köy anlamına gelmektedir. Bu sözcüğün başına Türkçe olan bey kelimesi eklendiğinde yıllar içinde “Beykoz” olmuştur. Bir diğer rivayet ise burada sıkça bulunan ceviz ağaçlarından dolayı bu yöreye “Binkos” denildiği bunun zamanla Beykoz’a dönüştüğü söylenir. Beykoz ilçesinin yüzde 60’lık bölümü ormanlık arazilerle kaplıdır.

 

Bu sebeple İstanbul halkı hafta sonları bu bölgeye hücum ederek bir günde olsa şehrin bunaltıcı ortamından uzaklaşmaya çalışırlar. Kanlıcada yer alan Mihribad korusu ve merkezinde bulunan Abraham Paşa Korusu ilçenin en gözde mesire alanları olarak göze çarpar. Soğuk bir kış günü Beykoz sahilinde içinizi ısıtmak için bir çay alırsınız ve eşsiz boğaz manzarası eşliğinde çayınızı yudumlarken etrafta soğuktan nereye kaçacağını bilmeyen kedi veya köpeklere rastlarsınız. Miyavlayarak ayağınıza sürtünen kediyi “pist” deyip uzaklaştırmak içinizden gelmez ve varsa simidinizden bir parça koparıp onun önüne koyarsınız.

 

KEDİLERİN EVCİLLEŞTİRİLMESİ

 

Tam olarak bilinmese de evcil kedinin kökenleri en az 9500 yıl öncesine kadar dayanır. İnsanoğlunun yaşamış olduğu mağara devri ile ilgili antropolog ve arkeologların yaptığı kazılarda kedi iskeletleri bulunmuştur. Ancak bu kedilerin günümüzde yaşayan kediler değil, vahşi kediler olduğu öne sürülmektedir. Araştırmalar Mısırlıların ehlileştirmiş oldukları Afrika kedisi “Felis lybic” ilk evcilleştirilen kedi olduğunu göstermektedir. Yeni kıtaların keşfedilmesiyle kediler Dünya’nın 4 bir yanına dağılıp çoğalmışlardır. Haşerat ve fara gibi hayvanlarla avlandıkları için kedi insanın günlük hayatında önemli rol oynamıştır.

Tarihte çiftçilerin ambarlarına dadanan fare ve kemirgenler, ürünlere çok ciddi zararlar verebiliyordu, kediler ise bu zararlı kemirgenlerin popülasyonunu kontrol altında tutuyordu. Bu yüzden çitçinin ve köylünün en gözde hayvanıydı. Kedi evcilleştirme ve besleme geleneği Antik Mısır’dan diğer Ortadoğu bölgelerine de sıçradı.

Ancak hiçbir zaman Mısırdaki popülaritesini yakalayamadı bunun nedeni Mısırlıların o dönem taptıkları tanrı Ra ve Isis’in kızı Bastet kedi kafası olarak tasvir ediliyordu. Uzun bir zaman kediler insanlar tarafından süt ve ciğer gibi ürünlerle beslendi, bunda kedilerin rolü büyüktü çünkü bu besinleri severek tüketiyorlardı.

 

KEDİLERDE BESLENME

 

Kediler yemek konusunda seçici davranan türlerdir. Bunun nedeni her türlü besini kolay sindirememeleridir. Etleri daha kolay sindirebilen yapıları sebebiyle, yiyebilecekleri bitkisel ürünler onları rahatsız edebilir. Onlar için özel imal edilmiş, ihtiyaç duydukları bütün vitamin ve mineralleri bulunduran kedi maması onlar için en iyi besinlerdir. Dengeli beslenmek bilindiği üzere sağlıklı yaşamanın en önemli kuralıdır. Dengeli beslenerek bağışıklık sistemimizi güçlendirir bu sayede birçok hastalıktan korunuruz. Bu kural kediler içinde böyledir. Alacağınız kaliteli kedi maması, yerken onu mutlu edecek ve uzun dönemde yaşayabileceği hastalıklara karşı daha dirençli olmasını sağlayacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Boğa
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
Bir taraftan olayların sizi zorladığını düşünebilirsiniz ve yoğun duygular hissedebilirsiniz. Ancak isteklerinizin yaratacağı heyecana kendinizi bırakabilirsiniz. Sabırlı ve sakin davranmayı başaranlar için keyifli bir gün. Dikkatinizi kendinize odaklayabilir ve geleceğe yönelik projelerinizi gerçekleştirmek için harekete geçebilirsiniz. Çeşitli seyahatler yapabilir, kendinizi yenilemek için gayret gösterebilirsiniz. Hareket halinde olanlar arkadaş olabilecekleri zeki ve donanımlı kişiler ile karşılaşabilirler.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Heyecanlı ve duygusal olacağınız bir gün. Farklı kültür ve felsefeye sahip olan kişilerle birlikte olabilirsiniz. Olaylara ve insanlara bakış açınız değişiyor. Ancak detaylara fazla takılı kalmayın ve ayrıntıların dağıtıcı etkisinden uzaklaşıp dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklayın. Yeni atılımlarda bulunmak için kuvvetli arzular duyabilirsiniz. Daha önce yapmış olduğunuz yatırımları gözden geçirecek ve dikkatinizi kendinizin dışında gelişen olaylara yönelteceksiniz. Seyahatler ve çevre gezileri keyfinizi yerine getirecek. Bazı olaylar karşısında alıngan bir tavır içine girebilirsiniz. Fakat kendinizi duygulara kaptırmayacaksınız.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün önemsediğiniz kişiler ile görüşebilir ve ciddi konular ile ilgilenebilirsiniz. Üzerinizde hissettiğiniz halsizlik ve isteksizlik gün içinde dağılacak ve dikkatinizi önem verdiğiniz konulara odaklayacaksınız. Üstelik yaşlı kişiler, patron ve otoriteyi temsil eden kişilerin sizi desteklediğini anlayacaksınız. Böylece sabırsızlığınız azalacak ve yakınlarınıza karşı anlayışlı davranacaksınız. Yapmanız gereken işler ve daha önce almış olduğunuz sorumluluklar yüzünden gerilim hissedebilirsiniz. Fakat bugün sabırlı ve disiplinli davranacaksınız.
BAŞAK BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Kendi üzerinizde oluşturduğunuz disiplin çevrenizi etkileyecek. Özellikle büyükleriniz sizi takdir edecek. Bu arada kafanızın karışıklığı yüzünden sağlığınız kolay etkilenebilir. Fakat iyimser ve yapıcı bir tavır içinde olduğunuz için sağlık sorunları ile kolay başa çıkabilirsiniz. Sadece dikkatinizi odaklamanız biraz zor olabilir. Bu nedenle dikkat gerektiren işleri sonraya erteleyin ve sevdiğiniz konular ile ilgilenin. Eğlenceli ortamlar ve açık havada dolaşmak keyfinizi yerine getirecek.
TERAZİ BURCU YORUMU
Hareketli bir gün geçirecek ve keşif gezileri yapacaksınız. Özellikle yatırıma yönelik yaptığınız araştırmalar ve çalışmalarınızı bugün gözden geçirebilirsiniz. Yenilikler ve her türlü zenginlikler dikkatinizi çekecek. Özellikle burcun birinci ve ikinci on günlük devresinde doğmuş olanların bütün dikkati yatırıma yönelik olabilir. Aynı zamanda kendinizi yenilemek, evlenmek, çocuk sahibi olmak için güçlü arzular duyacaksınız. Fakat saygı duyduğunuz kişilere karşı daha dikkatli davranın. Detaylar dikkatinizi dağıtabilir.
AKREP BURCU YORUMU
Bugün kendinizle meşgul olacaksınız. İsteklerinizin arttığı bir dönem ve parasal sorunlarınız olabilir. Daha doğrusu parasal ihtiyaçlarınız artmış olabilir. Harcama yaparken bütçenizi fazla aşmamaya özen gösterin. Bu arada arkadaşlarınızdan veya yakınlarınızdan borç alabilir veya yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Fakat hırslı bir tavır içinde bulunmayın. Özellikle sevdiklerinize karşı biraz anlayışlı davranmanız gerekiyor. Arkadaşlarınız ile daha fazla vakit geçirdiğiniz için sevdiğiniz içerleyebilir.
YAY BURCU YORUMU
Bugün alacağınız haberler sizi heyecanlandıracak ve önem verdiğiniz konular ile ilgileneceksiniz. Disiplinli ve ciddi tavırlarınız ile büyüklerinizi etkileyebilirsiniz. Özellikle burcun son on günlük devresinde doğmuş olanlar, hiçbir zaman olmadıkları kadar sabırlı ve dirayetli olacaklar. Uzun zamandır görmediğiniz büyükleriniz ile ilgilenebilir, onların ziyaretine gidebilirsiniz. Katılacağınız davetlerde önemsediğiniz dostlarınızla karşılaşabilir ve ilişkilerinizi pekiştirebilirsiniz. Bugün hareketli ve verimli bir gün geçireceksiniz.
OĞLAK BURCU YORUMU
Değiştirmek istediğiniz alışkanlıklarınızın sizi zorladığını düşünebilir ve yeni yöntemler geliştirebilirsiniz. Veya bunlar hakkında araştırmalar yapabilirsiniz. Daha önce sizde korku uyandıran konular artık aynı etkiyi yaratmayacak ve önemini kaybedecek. Bunun yerine daha başka şeyler önem kazanıyor. Bu arada hanım arkadaş ve yakınlarınız ile aranızdaki ilişkileri zorlamasanız iyi olacak. Duygular yerine aklınız ile hareket ederseniz, sorunlar ile başa çıkabilirsiniz. Aslında çözümleyici ve dikkatli bir tutum içinde bulunacaksınız ve arkadaşlarınız sizi destekleyecek.
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
 • YENİ
 • YORUM
Etiketler
en iyi kedi mamaları etli kedi maması Foxy Tavuklu Yetişkin Kedi Maması Foxy Tavuklu Yetişkin Kedi Maması alınır mı Foxy Tavuklu Yetişkin Kedi Maması fiyat bilgisi Foxy Tavuklu Yetişkin Kedi Maması iyi midir Foxy Tavuklu Yetişkin Kedi Maması nasıldır Golosi kedi maması Goody Kedi Maması Goody Yavru Kuru Kedi Maması Goody Yavru Kuru Kedi Maması alınır mı Goody Yavru Kuru Kedi Maması fiyat bilgisi Goody Yavru Kuru Kedi Maması iyi midir Goody Yavru Kuru Kedi Maması nasıldır Hills Chunks İn Gravy Kitten Hindi Etli Yavru Kedi Konserve Maması Hills Chunks İn Gravy Kitten Hindi Etli Yavru Kedi Konserve Maması alınır mı Hills Chunks İn Gravy Kitten Hindi Etli Yavru Kedi Konserve Maması fiyat bilgisi Hills Chunks İn Gravy Kitten Hindi Etli Yavru Kedi Konserve Maması iyi midir Hills Chunks İn Gravy Kitten Hindi Etli Yavru Kedi Konserve Maması nasıldır Hills Tunder Chunks İn Gravy Okyanus Balıklı Kedi Konserve Maması Hills Tunder Chunks İn Gravy Okyanus Balıklı Kedi Konserve Maması alınır mı Hills Tunder Chunks İn Gravy Okyanus Balıklı Kedi Konserve Maması fiyat bilgisi Hills Tunder Chunks İn Gravy Okyanus Balıklı Kedi Konserve Maması iyi midir Hills Tunder Chunks İn Gravy Okyanus Balıklı Kedi Konserve Maması nasıldır Hills Yetişkin Somonlu Kedi Konservesi Hills Yetişkin Somonlu Kedi Konservesi alınır mı Hills Yetişkin Somonlu Kedi Konservesi fiyat bilgisi Hills Yetişkin Somonlu Kedi Konservesi iyi midir Hills Yetişkin Somonlu Kedi Konservesi nasıldır Kaliteli Kedi Maması kedi bakımı kedi beslenme kedi konserveleri kedi konservesi kedi mama fiyatları kedi mamaları kedi maması kedi maması fiyatları kedi maması kalitesi kedi sağlığı kısırlaştırılmış kedi maması Matisse kedi mama fiyatları Matisse kedi maması Matisse kedi maması fiyatları sağlıklı kedi mamaları
Tüm Hakları Saklıdır 2016