counter for blogspot
Dr Sacchi Kedi Maması - Kedi Maması Ürünleri Pet Shop

 • DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
Dr Sacchi Kedi Maması

Dr Sacchi Kedi Maması

Dr Sacchi Kedi Maması Yetişkin kedilerin günlük besin ihtiyaçlarını karşılayan protein değeri yüksek besinler vardır. Bu besinleri doğal yaşam koşullarında bulamadıkları için besin zinciri gelişimini tam anlamıyla karşılayamamaktadır. Bu besin eksikliklerini farklı vitamin ve mineraller, karbonhidrat içerikli besin gıdalarını tüketerek karşılayabilirler. Evcil yetişkin kediler bu besin eksikliği konusunda diğer doğal çevrede yaşayan kedilere göre şans […]

Dr Sacchi Kedi Maması

Yetişkin kedilerin günlük besin ihtiyaçlarını karşılayan protein değeri yüksek besinler vardır. Bu besinleri doğal yaşam koşullarında bulamadıkları için besin zinciri gelişimini tam anlamıyla karşılayamamaktadır. Bu besin eksikliklerini farklı vitamin ve mineraller, karbonhidrat içerikli besin gıdalarını tüketerek karşılayabilirler. Evcil yetişkin kediler bu besin eksikliği konusunda diğer doğal çevrede yaşayan kedilere göre şans faktörü yüksektir. Çünkü evcil hayvan sahipleri bu besinleri doğal ortamda bulamadıkları zaman dilimi içerisinde mama çeşitlerinden yararlanabilirler. Kuru mamalar, konserve mamalar, yaş mamalar, sıvı gıda takviyeleriyle bu besin ihtiyacı karşılanabilir ve besin zinciri evreleri sağlam ve güçlü şekilde gelişimini sağlayarak denge sağlanmış olur.

Ürün İçeriği Hakkında Bilgiler ;

Yukarıdaki bilgilerin önemi göz önünde alınarak hazırlanan dr sacchi kedi maması içerik olarak organik ve kendi üretimleri altındaki ağlarındaki besinlerden, canlılardan ve bunların yan ürünlerinden yararlanarak ürün içeriklerini oluşturmuşlardır. Örneğin; kendi ağlarındaki üretilen organik sebze ve meyveler taze olarak kurutulup ya da suyu sıkılıp kuru mama ya da sıvı gıda takviyesi içine karıştırıldığı, bunların yanında canlı besi hayvanlarının büyütülüp etinden ve sütünden yararlanılmasıyla kaliteli, sağlıklı ürünler ortaya çıkardıkları görülmüştür. Taze etlerin alınıp sterilize edilip kurutulup mama içeriklerinde zengin ve sağlıklı protein deposu oluşturulmasında etkin rol oynamıştır. Aynı zamanda kendi himayesindeki organik sebze üretim ağları ile dalından koparılmış taze sebzelerin kurusundan , yaşından, özünden yararlanılarak mama içeriklerine eklenmiştir. Organik meyve lifleri ile karbonhidrat ihtiyacını karşılayarak yapay besinlerden, koruyuculardan,renklendirici ve katkı maddelerinden uzak durulmuş kullanılmamıştır.

Genel olarak protein ağırlıklı hazırlanan dr sacchi ürünleri tahıl oranlarını az kullanmıştır. Değeri düşüktür, kalori miktarı düşüktür ve besin zincirinin tam destekli oluşunu sağlayamaz. Bu nedenle tahıl liflerinden karşılanan %30’luk besin ihtiyacını, et ürünleri ve yan ürünleriyle %75’lik yüksek kaliteli protein içeriğinin yakalanması amaçlanmıştır. Uzman veteriner hekimlerinin besin denetim listeleri ve kontrolünün ardından içerik hazırlanmaya başlar ve üretim-satışa sunulur.

Neden Dr Sacchi Markası Ürünlerini Tercih Etmeliyim ?

Kendi ağlarında üretilen organik ve taze besinlerin, et ve et ürünlerinin kullanılması.
Düşük kalorili besinlerin mama içeriğinde kullanılmaması.
%75 zengin içerikli protein değerinin yakalanmasının amaç edinilmesi.
Kedi ırklarına göre özel üretilmiş mama içerikleriyle tercih edilen ve ödül almış ürünleri.
Yağ oranın ve karbonhidrat oranının azaltıldığı , protein değerinin yüksek olduğu besin içerikleriyle üretilmiştir.
Kendi besin üretim ağlarında organize edilmiş kontrollü ve dengeli besin bileşenlerinin kaliteli şekilde üretiminin sağlanması.
Koruyucu, renklendirici, katkı maddesi içermemektedir.
Domuz ve yan ürünleri besin içeriğinde kullanılmamıştır.
Evcil hayvanların çevre koşulları, kilosu, yaşı, kısırlaştırılmış durumları göz önünde bulundurularak içerikleri hazırlanmış canlıların günlük besin tüketim miktarları belirlenmiştir.
Hassas kediler göz önünde bulundurularak alerjik reaksiyonların önüne geçilmesi için tahıl oranlarının kalori değeri düşürülmüştür. Kediler etçil oldukları için, zamanla tadına vardıkları tahıl ve meyve ürünleri alerji olmalarına neden olmaktadır.

Kullanım şekillerinin miktarına bakılacak olursa ; Mama ambalajları üzerindeki besin tablosuna bakılarak, kedilerin içinde bulundukları duruma göre mama miktarları belirlenmiştir. Gün içeriğinde porsiyonlar şeklinde verilmesi önerilen dr sacchi ürünleri su, et suyu, sıvı gıda takviyeleri ile verilebilir. 1 haftalık alışma sürecinin ardından evcil hayvanların tek ürün olarak tek mama tüketiminin sağlanması gerekmektedir. Aksi halde karışmış besin içerikleriyle canlılarda sindirim sorunları, mide şişkinlikleri, ishal oluşumu ve alerjik reaksiyonlar ortaya çıkması gibi faktörlerinin oluşumuna neden olarak sağlık ve vücut metabolizmasını, işleyişini bozabilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Boğa
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
 • YENİ
 • YORUM
Etiketler
en iyi kedi mamaları etli kedi maması Foxy Tavuklu Yetişkin Kedi Maması Foxy Tavuklu Yetişkin Kedi Maması alınır mı Foxy Tavuklu Yetişkin Kedi Maması fiyat bilgisi Foxy Tavuklu Yetişkin Kedi Maması iyi midir Foxy Tavuklu Yetişkin Kedi Maması nasıldır Golosi kedi maması Goody Kedi Maması Goody Yavru Kuru Kedi Maması Goody Yavru Kuru Kedi Maması alınır mı Goody Yavru Kuru Kedi Maması fiyat bilgisi Goody Yavru Kuru Kedi Maması iyi midir Goody Yavru Kuru Kedi Maması nasıldır Hills Chunks İn Gravy Kitten Hindi Etli Yavru Kedi Konserve Maması Hills Chunks İn Gravy Kitten Hindi Etli Yavru Kedi Konserve Maması alınır mı Hills Chunks İn Gravy Kitten Hindi Etli Yavru Kedi Konserve Maması fiyat bilgisi Hills Chunks İn Gravy Kitten Hindi Etli Yavru Kedi Konserve Maması iyi midir Hills Chunks İn Gravy Kitten Hindi Etli Yavru Kedi Konserve Maması nasıldır Hills Tunder Chunks İn Gravy Okyanus Balıklı Kedi Konserve Maması Hills Tunder Chunks İn Gravy Okyanus Balıklı Kedi Konserve Maması alınır mı Hills Tunder Chunks İn Gravy Okyanus Balıklı Kedi Konserve Maması fiyat bilgisi Hills Tunder Chunks İn Gravy Okyanus Balıklı Kedi Konserve Maması iyi midir Hills Tunder Chunks İn Gravy Okyanus Balıklı Kedi Konserve Maması nasıldır Hills Yetişkin Somonlu Kedi Konservesi Hills Yetişkin Somonlu Kedi Konservesi alınır mı Hills Yetişkin Somonlu Kedi Konservesi fiyat bilgisi Hills Yetişkin Somonlu Kedi Konservesi iyi midir Hills Yetişkin Somonlu Kedi Konservesi nasıldır Kaliteli Kedi Maması kedi bakımı kedi beslenme kedi konserveleri kedi konservesi kedi mama fiyatları kedi mamaları kedi maması kedi maması fiyatları kedi maması kalitesi kedi sağlığı kısırlaştırılmış kedi maması Matisse kedi mama fiyatları Matisse kedi maması Matisse kedi maması fiyatları sağlıklı kedi mamaları
Tüm Hakları Saklıdır 2016